Aktuality

Sezona 2016/2017 je u konce a začínají reprezentační akce a výběry. 

Hráčům BK Kondoři Liberec ve většině případů již skončily klubové povinnosti, ale basketbal jen tak neopustí. Někteří hráči si svými výkony řekli o pozornost reprezentačních či regionálních trenérů.

Johan Haiblík ( zadní řada- 5 zleva) a Matěj Sůva ( druhý zprava v přední řadě) absolvovali VT s reprezentací U17. Do regionálního výběru severních Čech, který se připravuje na turnaj při ME žen se dostali hned tři hráči Kondorů. 

Do skupiny rozehrávačů byl vybrán Vojtěch Žák, do skupiny křídel Vladimír Vomáčka a mezi pivoty se probojoval Adam Bouška. 

V trenérském štábu zastupuje Kondory Tomáš Masár, který je asistentem Jana Veselého. 

Výsledky 15.3. - 11.4. 2017

Po delší době přinášíme rewiew Kondořích utkání ve, kterých část týmů již ukončila svoje putování v letošní sezoně 2016/2017.

Junioři U19 napínali svoje fanoušky až do posledního dvoukola. Nejdřívě doma podlehli BA Sparta, aby v předposledním kole dokázali zvítězit na nepopulární Výtoni v posledním kole si již formálně zahráli s jistým sestupujícím Žižkovem. Pro ročník 2017/2018 mají tedy Kondoři zajištěnou účast v DL  a doufají v lepší výsledky!

Kadeti U17 dokázali uhájit příčky zajišťující postup do play-off, kde aktuálně Kondoři svádí souboje s mládežnickým gigantem USK Praha. Stav série je po dvou zápasech na Folimance 2:0 pro USK. Třetí utkání se sehraje v Liberci. Celkově se série hraje na 3 vítězství. 

Rezerv kadetů zakončila svoji misi v Nadregionální lize ostudnou porážkou v Děčíně. Celkově to stačilo na 3. místo za seuverénním Kolínem a druhou Roudnicí.


Žáci U15 si zajistili definitivně účast na MČR, které proběhne v Pardubicích. Po sérii venkovních výjezdů ve, kterých žáci pravidelně sbírali bilanci 1:1 si venkovní utkání proložili výhrami nad Klatovy a Plzní. V posledním venkovním výjezdu dokázali žáci zvítězit jak v Litoměřicích, tak na palubovce Sokola Pražského. V posledním kole budou Kondořu útočit na celkové druhé místo v soutěži, když budou na domácí palubovce hostit Brno a Prostějov. V případě dvou výher mají Kondoři jistotu druhého místa a lepšího nasazení do MČR.


Žáci U14 zakončili pouť v extralize U14 na 8. místě své skupiny. Nakonec se jim podařilo zaznamenat čestnou výhru, když na domácí palubovce zaskočili účastníka MČR Nymburk. V celkovém součtu, ale 8. místo znamená prodloužení sezony až do června, kdy se odehraje kvalifikace o ŽL U15.

Minižáci U13 zakončili pouť OP na celkovém třetím místě. V nadstavbové skupině nepoznali Kondoři porážku a bilancí 6:0 ovládli skupinu s Litoměřicemi a Chomutovem. 


Minižáci U12 nakonec chuť výhra neokusili, ale jejich první basketbalové kroky už jim nikdo nevezme. Bilance není lichotivá, ale v tomto věku je daleko důležitější nadšení, zápal a radost ze hry. 

Výsledky 4.3. - 12.3. 2017

Junioři stále nemají definitivní záchranu DL U19. 

Po víkendových zápasech na domaci palubovce, kde si Kondori dokazali poradit s Děčínem a Ústím si Kondori již mysleli na záchranu soutěže. Proti však byla BA Sparta, která také svoje zápasy zvládla a stále tedy není jasné kdo se přidá k sestupujícímu Sokolu Žižkov. V sobotním utkání proti Decinu se do poločasu hrálo vyrovnané utkání, kde si domaci drželi mírný náskok. Nástup do třetí čtvrtiny potom vyšel Kondorum na jedničku a po smršti 21:6 se dostali na vedení 59:40. Děčín ještě přešel do zonove obrany, ale na více než snížení to nestačilo a tak Kondori mohli zapsat výhru 71:61.
Nedělní utkání s Ústeckou Slunetou bylo ještě vyrovnanější než sobotní partie. Domaci Kondori působili unavenym dojmem čehož hosté dokazali využít a držet se v zápase na dostrel či přebírat otěže. Rozuzleni zápletky nabídl až závěr utkání, nejdříve se dostali hosté do vedení na, které Kondori dokazali odpovědět díky kosi s faulem. Závěr potom již domaci zvládli a připsali si důležitou výhru 78:74. Jelikož svůj víkend zvládla i BA Sparta, která bude soupeřem Kondorů za 14 dni, bude se jednat o přímý souboj o záchranu DL. V případě domaci výhry Kondorů bude již liga záchraněna. 

U13 na domácím turnaji nezaváhali. Ve fázi o 3.-5. misto Kondori dokazali zdolat Litoměřice i Chomutov. Oba zápasy byly velmi podobné. Po většinu času jsme vedli a drželi zápasy ve svých rukách. Hrací plnili dobre pokyny a dokazali hrát natlakovou obranou, kterou využívali k ziskům a rychlému přechodu do útoku. Zakončení bohužel nebylo vždy ideální, ale dobrou praci na doskoku jsme získávali druhé i třetí šance. Ve třetích ctvrtinach jsem potom vždy soupeřům odskocili a připsali si důležité body ke konečnému výsledku. Litoměřice jsme nakonec zdolali 58:33 a Chomutov 67:48. Za 14 dni nás čeká výjezd do Litomeric. 

Žáci U15 se opět přiblížili účasti na MČR.


Další výjezd Kondorů začal cestu do Opavy a Ostravy. Již před výjezdem utrpěla výprava citelnou ztrátu v absentujicí opoře Romanu Palasovi. Chuť se porvat o výhry však tato ztráta nezmenšila. V sobotu na palubovce Opavy hostům nevyšel vstup. Velmi vlazna obrana, nulový důraz na doskoku a špatná práce na útočné polovině dosti zjednodušila domácím cestu k vedení. Kondori se po třicet minut nemohli dostat do tempa. Ve většině soubojů byli pozdě a chyběla chuť zlomit nepříznivý vývoj utkání. Až závěr utkání naznačil Kondori možnosti, ti se dokazali přiblížit z dvaceti bodového manka až na 11 bodu, ale to bylo již velmi pozdě. Domaci Opava si tak dokázala připsat výhru i přes průměrný výkon, když hosté působily často velmi pasivně.

V neděli na palubovce Snakes Ostrava, podali hosté lepší výkon, když dali spoustu sil do obrany. Kompaktní obrana dělala domácím velké problémy. Ani Kondori sice nehráli na útočné polovině skvělý basketbal, ale vždy dokazali přijít s důležitým košem ví rychlým protiútokem. Koncentrovaných výkon v obraně přinesl Kondorum až 14-ti bodové vedení. Domaci tým sice dokázal ještě zmobilizovat síly, ale na víc než snížení to nestačilo a tak si Kondori odvážeji z Ostravy důležitou výhru.

Kadeti nestačili v bitvě na USK Praha.

 Průběžňe druhý tým tabulky USK přijel k odloženému utkání do Liberce jako jasný favorit. Domaci tým však začal odvážně a brzy vedl 6:0. Hosté evidentně ztratili pocit jistoty a do hry je dostal kontroverzní faul, kdy Tělevký dostal darem 3 trestné hody. Domaci však pokračovali v dobrém taktickem výkonu, který byl podpořen velmi dobrou střelbou z dálky. Hosté těžili většinu bodu z myšlenek aktivního Vyroubala či fyzicky zdatného Samoury, který těžil z útočného doskoku. Cely zápas se odehrával ve vysokém tempu, kde jiskrily emoce, zápal a obrovská chuť po vyhre na obou stranách. Po třicet minut byli Kondori blíže vyhre. V závěrečné desetiminutovce se ukázala širší rotace hostů, kteří dokazali odskocit na 4 bodový rozdíl, který si nakonec uhajili až do koncového hvizdu. Konečný výsledek 67:71 muže domaci velmi mrzet, protože výhra byla opravdu blízko na druhou stranu je důležité zmínit sílu USK a tím tedy ocenit výborný výkon domácích hracu, kteří podali jeden z nejlepších výkonu v letošní extralize. Střelecky držel domaci prapor @haiblik13 autor 25 bodu, povedený zápas odehrál také @roman_palas autor 12 bodu z toho 4 trojek, na 11 bodu se dostalo ještě duo @jetam_5 a @champagnerufi . 

Důležitá výhra v extralize U17 znamená přiblížení branám play off.

Kondoři se v domácím prostředí představili proti týmu Plzně, který stejně jako oni bojují o účast ve vyřazovacích bojích. Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří chytili dobrý rytmus na útočné polovině a dokázali také kolektivně pracovat v obraně. Po první čtvrtině pak domácí vedli 18:13 a relativně kontrolovali hru. V druhé čtvrtině Plzeň zjednodušila svoji hru a rázem začala dělat daleko více problému. Do poločasu se podařilo hostům otočit výsledek a po dvaceti minutách se mohli těšit z mírného vedení 33:35.
Jestli Plzeň spřádala plány na postupné přebíraná oteží, tak musela své plány velmi rychle změnit.
Nástup do třetí čtvrtiny vyšel domácím na jedničku a po pěti minutách se již těšili z vedení 51:38. Zbytek utkání již byl pevně v rukou Kondorů, kteří potom dokráčeli k jasné výhře 82:50.

Střelecky se opět velmi dobře představil Alan Rufer,který zaznamenal 16 bodů stejně jako Kuba Tegel. Ještě o bod více zaznamenal motivovaný Matěj Sůva, posledním dvouciferným střelcem byl Johan Haiblík s 12 body.

Rezerva kadetů jasně ovládla derby s Děčínem.

V dalším kole finálové skupiny Nadregionální ligy si rezerva kadetů poradila s Děčínem jasně 88:48. O osudu utkání rozhodla hned první čtvrtina, kdy hosté z Děčína propadli ve většině činností a naopak domácím se dařilo až nadstandardně především v útočné fázi. Hned první čtvrtina skončila 31:13. Domácí hráči hýřili energií, běhali do protiútoků a doslova trhali na kusy děčínskou obranu. Od druhé čtvrtině pod dojmem vedení sundali domácí nohu z plynu, ale i tak si v poločase mohli užívat jasné vedení 43:23. Zbytek utkání se odehrával na vlnách, kdy domácí dokázali předvést velmi dobrou pasáž, ale také pasáže s absolutní marností a spoustu chybami. Celkově to však stačilo na jasnou výhru 88:48.

Žáci U14 natahují černou sérii v extralize.
Již 0:10 je poměr výher a proher v tabulce extraligy pro mladé Kondory. V sobotním utkání na USK neměli Kondoři takřka v žádném momentu možnost uvažovat o výhře. Obrovská výšková a silová převaha na straně hostů Kondorum značně nesvědčila. V obraně ještě dokazali vzdorovat, ale na útočné polovině to bylo velké trápení. Poločas 29:13 byl jasným důkazem. Celkové USK ovládlo utkání 69:35. Na straně Kondorů stojí za zmínku velmi dobra práce na doskoku, když dokazali i přes výškovou převahu domácích sbírat velké množství míčů v útoku i obraně. Nedělní utkání s BŠ Praha by mělo byt papírové náročnější, ale skladba týmu a herní projev je byl pro Kondory daleko stravitelnejsi než v sobotu. Utkání mělo zcela vyrovnaný průběh, kdy si domaci Tygři drželi stále mírné vedení. Hosté se dokazali vždy přiblížit nejméně se dokazali dostat na 6 bodu, ale domaci vždy přišli s odpovědi a udrželi otěže utkání. Výhra 65:50 nakonec zůstala v Praze, ale hosté měli určitě reálnou šanci na výhru. Domaci však v klíčových momentech projevili více touhy a agresivity po vyhre. Hosté opět velmi Dobre doskalovali čímž dokazali nahradit i katastrofální trestné hody 22/5!!! Výsledky 25.2. - 26.2. 2017

Junioři doma úspěšní jen z poloviny.
Kondoři se v dalším kole play out střetli s týmy Žižkova a Vyšehradu. V sobotním utkání se potvrdila role favorita, kdy Liberec přivítal poslední Žižkov. Hosté už bez šance na záchranu ligy spíše připravují síly na kvalifikaci. Utkání proběhlo v nepříliš vysokém tempu, kde se hrálo o konečnou podobu výsledku. Ten vyzněl nakonec zcela jasně pro Kondory 83:38.
Nedělní utkání s Vyšehradem už mělo daleko větší náboj. Hosté podlehli v sobotu BA Spartě a tak měli velkou motivaci zvítězit. Utkání mělo po celou dobu vyrovnaný průběh, kde si žádný tým nedokázal vypracovat náskok či odskočit do trháku. Vše podstatné se odehrávalo v závěru utkání, kde hostující tahoun Akahomen trefil 2 důležité trojky a zajistil mírné vedení Vyšehradu. Kondoři se snažili ještě reagovat, ale šance na zvrat se nezadařila a tak si Vyšehrad odváží z Liberce výhru 74:75. 


Žáci U15 kráčí za postupem na MČR.
V dalším kole extraligy zajížděli žáci U15 na palubovky Prostějova a Brna. V sobotním utkání se v úvodu na hostech podepisovala dlouhá cesta. Kondori působili unaveným dojmem a v obraně nechávali domácím hráčům jednoduché pozice. I přes špatný výkon v obraně vedli hosté 17:22. Podobný obrázek se udržoval po cely první poločas, kdy domaci akci držel především Šiška. Hosté dokazali o osudu utkání rozhodnout nástupem do třetí čtvrtiny, kdy zlepšenou obranou a rychlým přechodem definitivně odskocili a po třech čtvrtinách vedli již 56:73. Závěr utkání se nesl v ofenzivnim rytmu, který nakonec dovedl utkání k závěrečnému vítězství Kondory 73:90. V domácím dresu se střelecky blýskl Šiška s 36 body, v dresu hostů potom zaznamenal Palas 31 bodu, Kočvara 26, Musil 14 a Kořínek 11.
V neděli na palubovce Brna se odvíjel daleko vyrovnanější průběh, kdy i přes spoustu chyb si Kondori drželi průběžně vedení. První čtvrtina se odehrávala ve slušném tempu, kde útok převyšoval obrany a hosté vedli 21:25. Po celý první poločas se oba týmy pretahovaly, ale Kondoři si dokazali po prvním poločase udržet vedení 38:43. Nástup do třetí čtvrtiny zvládli lépe domaci, kteří velmi rychle odskočili do mírného vedení, ale Kondori dokazali reagovat a po třech ctrtinach si stále drželi vedení v poměru 56:60. Ještě do poloviny závěrečné čtvrtiny hosté vedli až o 7 bodu, ale v koncovce se projevila úzká rotace hostů a kumulovana únava, která umožnila domácím dostat se do tempa. Závěr utkání byl potom dramatem, kde mohl vyhrát kdokoliv. Po vyrovnání domácím se hostům nepodařilo skóroval a 5,5s před koncem odpískali rozhodčí faul na domácího Michala, který proměnil druhy trestny hod a poslal domaci do vedení 72:71. Hosté ještě dokazali vystřelil, ale dlouhá střela si cíl nenašla a výhru tak zaznamenalo domaci Brno.
Střelecky se opět zaskvělo duo Kočvara 31b a Palas 25b.
I jedna venkovní výhra je důležitá a opět přiblížila Kondory k vysněnému MČR. 

Výsledky 11.2. - 19.2. 2017

Žáci U15 opět vítězní na domácí palubovce.

Extraligová pouť žáků U15 pokračovala na domácí palubovce, kde si mladí Kondoři získávají respekt soupeřů. Po 4 utkáních mají bilanci 4 výher, po Ostravě a Opavě odjel s prázdnou v sobotu suverén soutěže Sokol Pražský a v neděli také Litoměřice.

Sobotní utkání začalo ve vysokém tempu na obou stranách, byla vidět bojovnost, nasazení a pohledný basketbal, který byl reklamou na extraligu. První čtvrtinu dokázali pro sebe urvat těsným vedením Sokolové. Ve druhé části jsme mohli sledovat hru jako na houpačce. Nejdříve Sokol Pražský utekl na 23:36, aby domácí zlepšenou hrou do poločasu otočili stav a 40:39. Až do čtvrté čtvrtiny se jednalo o vyrovnané utkání, kde si mírné vedení udržoval hostující tým. Závěrečné dějství však vyšlo lépe Kondrům, režii na sebe vzali nejlepší střelci domácích Kočvara s Palasem, kteří dohromady nasbírali 60 ze 78 bodů a v klíčových momentech dokázali trefovat těžké střely. Závěr utkání byl dramatickou koncovkou, kde 3 minuty do konce domácí vedli 75:71. hosté se ještě přiblížili na 73:75, ale Kočvara svou třetí úspěšnou střelou za tři body domácí uklidnil a ti si nakonec připsali těsné vítězství 78:76.

utkání již nebylo tak dramatické. Hosté z Litoměřic nezachytili úvod utkání. Od stavu 2:2 v úvodu utkání se za dalších pět minut přehoupl stav na tabuli na 23:6 a tento úsek dal ráz celému utkání. Domácí Kondoři navyšovali svůj náskok až na poločasových 47:27.
Kondoři neponechali nikoho na pochybách a po skvěle zvládnuté třetí čtvrtině v poměru 21:8 utnuli veškeré náznaky odporu litoměřických. Závěr utkání dal možnost vstupu na palubovku všech hráčů v domácím dresu, kteří nakonec mohli slavit jasnou výhru 79:48.
Střelecky se opět činil Kočvara s 20 body, následován Kořínkem, který zaznamenal bodů 16, dalšími dvoucifernými střelci byli Palas 14b a Sertič 12b.
Domácí tým si pomohl hned 10 úspěšnými trojkami, když hned dvakrát mířil přesně Musil, Palas, Kočvara a Sertič.

Mladší minizaci U12 mají za sebou další turnaj, který se konal v Lounech. Dvojzápas nám přinesl nové zkušenosti a také pozitiva. Hráči se zlepšují a soustavná práce přináší dílčí úspěchy. Několikrát za dva zápasy jsme dokazali zahrát hoď a běž. Ano na výhry to samozřejmě nestačí, ale lepší postupné krůčky než li nic! 

Junioři U19 udělali důležitý krok k záchraně v play-out DL U19. Sobotní utkání proti BA Sparta bylo soubojem sousedů v tabulce, kde Kondoři v případě výhry mohli udělat výrazný krok k záchraně a odskočil soupeři již na rozdíl 3 výher. Domaci Sparta vědoma si důležitosti utkání nepodcenila nic a v touze udělat neco navíc pro výhru nechala v hale asi 12 stupňů. Po urgencích, opozdeni začátku utkání bylo v hale zatopeno a mohlo se hrát. Utkání bylo vyrovnanou bitvou, kde ani jeden ze soupeřů nedokázal odskočit na výrazný bodový rozdíl. Většinu dramatických a klíčových okamžiků tedy přinesla až závěrečná čtvrtina. Zde si nejdříve domaci vybudovali mírný náskok, aby Kondori zahájili stíhací jízdu, kde vedení otočili na svoji stranu a nakonec si připsali důležitou výhru 55:68, která znamená uklidnění v bojích o udržení DL U19.

Důležitý krok do play off pro kadety.

Extraligové družstvo kadetů U17 přivítalo na domaci palubovce dva týmy z Ostravy. V sobotním utkání čekal na Kondory předposlední tým tabulky NH Ostrava, který však vůbec nepůsobil odevzdaným dojmem. Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a zejména čtveřice Snopek, Svoboda, Tomek a Havránek dělala domácím obrovské problémy. Hosté dokazali držet Kondory v odstupu a sami dokazali využívat volné pozice ke skoro vání. V poločase vedlo NH 41:48 a vše vypadalo, ze si i podruhé připíše skalp Kondorů. Nástup do třetí čtvrtiny ještě stvrdil pohodu hostů, když se dostali do vedení 41:55. Poté však přišla zlepšená pasáž domácích a bodové šňůra 19:5, která znamenala stav 60:60 a utkání začalo od začátku. Kondori dokazali pokračovat v nastaveném tempu i v závěrečné čtvrtině, kdy se dostali do vedení 68:66. Poté přišla důležitá akce and one stvrzená trestným hodem. Hosté ještě dokazali reagovat trojkou, ale další domaci šňůra 6:0 znamenala jistotu, která přešla k výhře 83:76.

V nedělním utkání se proti Kondorům postavil tým Snakes, který v sobotu šťastné zvítězil o bod v Litoměřicích. Oproti sobotě byla k vidění v prvním poločase bitva, kde domaci dokazali udržovat mírné vedení až do poločasových 40:36. Nástup do třetí části se vydařil lépe hostům, kteří šli brzy do vedení 47:50. Od této chvíle si Snakes udržoval náskok až do konce utkání. Nejvyšší rozdíl byl až 58:77, závěr se domácím dařilo alespoň korigovat skóre na 71:83.

V sobotním utkání se dařilo hned několika hráčům nejvíce Kubovi Tegelovi s 19 body, následován Palasem 16b, Haiblíkem 15b, Skalickým 13b a Sůvou 12b, který si opět užil plnou porci 40 minut.
V neděli střelecky pokračoval Kuba Tegel s 20 body a Matěj Sůva s 18 body, výraznější bodový příděl zaznamenal už jen Haiblik 9b a Slowiak 8b

Oslabení mladší žáci na Litoměřice nestačili. Citelný zásah do sestavy už před utkáním museli počítat žáci U14, když kvůli nemocem nemohli počítat s hráči Pospíšilem, Žákem a Bouškou. Do utkání tak na straně Kondorů zasáhla po většinu času sestava, která patří do U13. Hosté dokazali využít úzké rotace a své fyzické převahy k dvěma vyhrám. V Liberci měl Slavoj cestu k vítězství usnadněnou, když se mladí Kondori nedokázali poprat s absenci hráčů a nechali dojít hosty k jasné výhře 35:90. V nedělním utkání na palubovce Litoměřic podali hosté oslabení o dalšího hráče daleko lepší výkon a dokazali držet s domácím výběrem krok. Bohužel nízká úspěšnost střelby hosty srážela a tak si domaci udržovali příjemný náskok. V poločase byl stav přijatelných 39:23 a po 30ti minutách ještě 57:33. V závěrečné čtvrtině však hostům došel úplně dech, nedokázali se ani prosadit z vylozených pozic a tak nakonec padli 83:33. Výsledek je až příliš krutý po zlepšeném výkonu, ale výhru opět nepřinesl. 

Mladší minizaci U12 sahali po senzaci. Na další turnaj vycestovali mladí Kondoři do Litomeric, kde tentokrat pořádal utkání místní Slavoj. V prvním utkání se mladí Kondori postavili celku Chomutova a jednalo se o nejvyrovnanější utkání U12 v sezóně, v jednu chvíli zde byla naděje na první výhru v sezóně, šle tu nám vzaly naše vlastní chyby a několik špatných zakončení. Nakonec z toho byla prohra 51:37, ale opět byl vidět velký krok dopředu a věříme, ze Chomutov ještě zle potrapime. Druhé utkání s domácím výběrem bylo vyrovnané do poločasu 36:22. Potom došli Kondorum síly a domaci Slavoj si došel pro hýří 84:32. Nás určitě těšil zápal, zlepšení a entuziasmus ve hře! Mladí Kondori dělají velký skok!! 

Výsledky 4.2. - 6.2. 2017

Kadeti U17 poskočili v tabulce na 7. místo.

Venkovní bilance 1:1, ale také zaváhání Litoměřic posunulo kadety v extraligové tabulce na průběžné 7. místo, které zaručuje účast v play-off.
V sobotním utkání Kondoři vycestovali do Prostějova, který dokázali na domácí palubovce udolat 65:56. I tentokrát se jednalo o vyrovnanou bitvu, kde měli po většinu času navrch domácí. Ti ještě 6 minut do konce utkání vedli 58:52 a kontrolovali průběh utkání. Potom však trefil nejlepší střelec utkání Johan Haiblík dvě těžké trojky, Kuba Tegel zaznamenal dvoubodovou akci a hosté šli v koncovce do vedení 58:60. To vedení se již podařilo držet a v závěru i navýšit na konečných 59:70. Střelecky tým táhnul především Johan Haiblík s 33 body, ke kterému se přidal Alan Rufer s 15 body.

Po přejezdu do Pardubic čelili kadeti v neděli dopoledne místní Synthesii. Domácí tým velmi dobře využíval svoji výškovou převahu, kde hrál prim Jan Voráč, ten proti našim kadetům zaznamenal 22 bodů, 13 doskoků a 7 bloků! I přes výrazný výškový handicap podali kadeti slušný výkon a drželi se takřka celé utkání na dostřel. Po sobotním těžkém utkání však docházeli v úzké rotaci síly a tak se tentokrát velkolepý zvrat nekonal a domácí Pardubice po zásluze zvítězili 71:55. Střelecky se opět dařilo Alanovi Ruferovi s 16 body, zdatně sekundoval i autor 14 bodů Kuba Tegel a na dvouciferný počet se dostal i Johan Haiblík s 11 body. Velký respekt zaslouží také Matěj Sůva, který odtáhl tým bez jediného střídání v obou dnech!!

Uznání za víkend zaslouží celý tým, který zvládl těžké utkání v Prostějove, kde naopak padly Litoměřice a přenechaly místa v play-off Liberci a Prostějovu.

Mladší žáci natáhli černou šňůru. Již na 6 proher v řadě se natáhla šňůra U14 v extralize. V prvních venkovních utkáních odehráli slušný part v Pardubicích, ale naprosto selhali v Nymburce.

Sobotní utkání začali Kondoři nebojácně a možná i zaskočili favorita. Dobrý pohyb hráčů i míče, kolektivní pojetí a chuť hrát vynesla nejtěsnější vedení 17:18 po první čtvrtině. Bohužel přišel absolutní zkrat v druhé desetiminutovce, kde jsme absolutně ztratili kontrolu nad utkáním a v poločase už svítilo na tabuli manko 39:22. Druhý poločas se Kondoři ještě zkoušeli vrátit do hry a v závěrečné čtvrtině se dokázali přiblížil na 57:50. Závěr si však domácí pohlídali a dokráčeli pro zaslouženou výhru 66:52. Střelecky tým držel kapitán Ondra Pospíšil, který zaznamenal 25 bodů!

Neděle v Nymburce byla po domácím utkání s USK nejhorším představením žáků v extralize. Za zmínku stojí pouze liché čtvrtiny, kdy se hosté dokázali držet s domácí akademií. Naprostým propadákem byla opět druhá čtvrtina, kterou domácí ovládli 31:5 a dali tak jasný základ drtivé výhře 88:46. Kondoři se dokázali v některých momentech prezentoval sympatickým kolektivním útokem či vytaženou aktivní obranou, jenže spoustu chyb, absolutní absence doskoku a laxnost porvat se o výsledek bylo daleko více. Domácí často trestali nedůraznou obranu či spousty ztrát čímž si vytvořili pohodlný náskok, který si postupně navyšovali.

Střelecky se tentokrát prosadil Tedy Slowiak s 15 body, dvoucifernou hodnotu udržel Ondra Pospíšil s 12 body.

Starší minižáci U12 bez výher, ale s hlavou nahoře po náročném víkendu.

Minižáci museli tentokrát absolvovat hned 4 zápasy ve dvou dnech a s náročným cestováním do Ústí nad Labem a především celodenním výjezdem do Teplic toho bylo až dost na jeden víkend.

Sobotní utkání v Ústí můžeme zhodnotit obdobně jako domácí zápas. Fyzicky je soupeř úplně jinde a tak má v zápasech pouze nácvik dvojtaktů, nás může těšit nadšení a zápal pro hru našich nejmladších Kondorů.

Neděle v Teplicích to už byla trošku jiná písnička. V první zápase jsme dokázali zvítězit v první čtvrtině 12:15!! Ještě v poločase jsme drželi přijatelný rozdíl 36:22, ale nakonec se utkání podařilo domácím ovládnout jasně 63:29. V utkání s méně vyspělým soupeřem jsme předváděli slušný výkon a na hráčích jsou vidět pokroky! V druhém utkání jsme prohráli jasně 78:19. Nemožnost střídání kvůli nízkému počtu hráčů a 4 těžké utkání během dvou dolehla na hráče a již šlo jen o dohrání. Hráčům patří poklona za bojovnost a ochota poprat se s velkou únavou. Každý zápas je pro nás školou a zkušeností a věříme, že již brzy naše zkušenosti budeme úročit!!

Poděkování patří také všem rodičům, kteří se na tomto náročném víkendu podíleli organizací!!!

Výsledky 21.1. - 29.1. 2017

Kadeti U17 hostili basketbalové akademie z opačných příček tabulky.

Nejdříve v pátek kadeti přivítali neporaženou BA Nymburk. První poločas nepřipomínal souboj prvního s devátým týmem. Hosté museli do zápasu vkládat víc energie, než očekávali a dlouho se hrálo velmi vyrovnaně. Domácí Kondoři dokázali do poločasu trefit hned 6 trojek což jim proti Nymburku přišlo vhod. Hosté těžili ze své výškové převahy, kdy trojice Kulich, Mikyska, Kovář bezpečně ovládala prostor pod oběma koši. Zvláště Kulich byl utržený ze řetězu, zaznamenal 29 bodů ( 2\2 trojky) k tomu 14 doskoků a byl hybnou silou Nymburské ofenzívy. Domácí sice statečně bojovali, ale nedokázali vzdorovat širší rotaci hostů a nakonec padli 62:83. Hosté ovládli druhý poločas jasně 23:41, když těžili především z dobrého doskoku a rychlého přechodu, horší procento střelby si Nymburk nahradil doskokem, když nasbíral celkem 43 doskoků ( z toho 17 útočných). Domácí sice našli ve svém středu 4 dvouciferné střelce- Haiblík 17b, Rufer 14b, Dušek 13b a Tegel 11b, ale na vedoucí tým to nestačilo.

V neděli přijela do Liberce další akademie, ale tentokrát z Prahy. BA Sparta při vší úctě nebudí respekt jako BA Nymburk, Nachází se na posledním místě tabulky a ještě nepoznala pocit vítězství.
Kondoři o svém vítězství rozhodli hned v prvním poločase. Od úvodních minut diktovali tempo hry jak v obraně, tak dobrým přechodem do útoku. Pestrá a nesobecká hra přinesla vedení 27:8. Druhá čtvrtina pokračovala ve stejném tempu přihrávka na lépe postavené spoluhráče byla upřednostněna před individuálními akcemi a hosté ze Prahy často jen přihlíželi jak se valí jeden úspěšný útok za druhým. V poločase Kondory hřálo vedení 54:20 a divákům se také mohl líbit kolektivní výkon. Bohužel v druhém poločase se strhla vlna nepřesností, zbrklostí a opět úpadek k individuálním akcím. Sparta začala těžit z chyb domácích a především dokázala napadat pasivní obranu. Druhý poločas už nebyl ze strany domácích tak povedený a tak pouze dokráčeli po průměrném výkonu k výhře 96:59. Nebýt pokaženého dojmu z druhého poločasu byl na kadety v prvních dvaceti minutách velmi dobrý pohled, Především na aktivní a kolektivní hru.
Střelecky se v neděli nejvíce činil Kuba Tegel s 23b následován Ruferem s 18b, Sůvou s 13b ( a 8 asistencemi), posledním dvouciferný střelec byl Haiblík s 16b.

Rezerva kadetu v Nadregionální lize dopadla stejně jako extraligové áčko.

Relativně podobný obrázek jako na domácí palubovce áčko, předvedlo béčko na palubovkách soupeřů v Nadregionální soutěži. V sobotu si splnili Kondoři povinnost, když zdolali Kostelec nad Černými Lesy. Upřímně a při vší úctě k soupeři. V tomto zápase není otázka Jestli, ale O kolik. Kostelec za 2 roky nevyhrál ani jedno utkání a průměrně obdrží 100+ bodů. Kondoři sice zvolili úsporný výkon, ale na jasno výhru 30:114 to stačilo. V zápase asi nenajdeme moc co hodnotit, ale nastoupilo 9 hráčů a všech 9 hráčů se střelecky zapsalo. Nejvíce se zviditelnil Dan Musil s 28 body, za ním je potom další čtveřice hráčů s dvouciferným počtem bodů: Kořínek 16, Vomáčka 14, Shumskyy 12 a Klemš s 11 body.

To v neděli to bylo o něčem jiném. Na palubovku vedoucího Kolína dorazilo 8 statečných Kondorů a měli se co otáčet už od úvodu. Domácí vstoupili do utkání maximálně agresivně a hned po první čtvrtině si razantně nakročili k výhře, když vedli 29:16. Hosté měli velké problémy prosadit se v útoku a, když zahodili do poločasu ještě 11 TH nebylo v utkání moc pozitivních momentů. Domácí rozhodně nepolevili a v poločase se mohli těšit ze zaslouženého vedení 58:30. Druhý poločas pokračoval ve stejném obrázku a domácí Kolín si tak připsal jasnou výhru 108:54.

Poděkování Kondorů patří především Jardovi Musilovi, který zaskočil na pozici trenéra v této nelehké premiéře.


Mladší minižáci obdrželi dvě lekce.

K víkendovému turnaji U12 netřeba dlouhých slov. Do Liberci přijela Ústecká Sluneta a Tygři z Loun. V prvním zápase proti Ústí stačil jeden pohled, aby byla vidět fyzická vyspělost. Ústí dorazilo s hráči, kteří by se postavou neztratili ani o dvě kategorie výše a na hřišti to bylo znát. Ústí Kondory k ničemu nepustilo a vlastně šlo o nácvik dvojtaktů, které více či méně úspěšně proměňovali. Nám zbyla alespoň chuť a zápal do hry to však nic nemění na jasné výhře hostů 5:129.

Louny sice nebyly o tolik fyzicky vyspělejší, ale basketbalově ano. Mladí Kondoři podali rozhodně sympatičtější výkon než v prvním utkání, kdy k nadšení a aktivitě přidaly i body. Výsledek je sice opět hrozivý ( 25:137), ale! Někde se basketbal naučit musíme, s tím, že jsme nejmladší družstvo v soutěži se těžko bude vyhrávat, ale nesmíme ztratit chuť a motivaci pracovat a tu máme.
Závěr utkání potom přinesl milník ( hráč z Loun obdržel TCH) a proměněnou šestkou v závěru si premiérový koš v soutěži připsal aktuálně nejmladší hrající Kondor Matěj Kučera!!

Mladší žáci v extralize vyšli opět naprázdno.

V dalším kole extraligy U14 se žáci opět představili doma a opět čelili pražským soupeřům. V sobotu přijel do Liberce jeden z favoritů soutěže Sokol Pražský v neděli potom dorazili Jižní Supi.

V sobotu začali Kondoři s favoritem sympaticky. Zodpovědný výkon, kde byla patrná snaha nepustit soupeře do bodového odstupu. I když se zápas hrál v dobrém tempu, tak skore narůstalo jen velmi pomalu na obou stranách. V tomto vyrovnaném utkání do poločasu šli s jednobodovým vedením domácí Kondoři 22:21 a to ještě zahodili 8 šestek v prvním poločase. Na druhou stranu je nutné uznat, že v druhé čtvrtině odpočíval Jakub Charvát, který nám nejvíce škodil, když sám zaznamenal 12 ze 14 bodů Sokola v první části.
Vyrovnané utkání trvalo ještě do 28. minuty, kdy sokolové odskočili na 28:32, bohužel v tuto chvíli domácím zcela odešel útok a začala se otvírat okénka v obraně. Toho Sokol Pražský bohatě využil a v posledních dvou minutách třetí části šňůrou 1:10 rozhodl o osudu utkání. V závěrečné čtvrtině měli hosté hru pod kontrolou, nepřipustili komplikace a dokráčeli si pro výhru 42:63. Kondoři i přes sympatický výkon padli na bilanci 0:3.

V neděli proti Supům bylo jasné, že jeden z týmů získá první výhru v soutěži. Domácí Kondoři bohužel doslova zaspali úvod utkání a hosté z Modřan si vybudovali příjemné vedení 9:23. Od druhé čtvrtiny se hrálo daleko vyrovnanější utkání, ale stále se hrálo koš za koš což bylo daleko příjemnější pro hosty. V poločase si tak hosté stále drželi dvouciferný náskok (33:44). Třetí čtvrtina byla opět o jeden rychlostní stupeň výš a Kondoři se dokázali dvakrát přiblížit i na 6 bodů. Po snížení však přicházely chyby a hosté se vždy mohli uklidnit. I přes to se vedení hostů snížilo na 47:55. Závěrečná čtvrtina byla dlouhou dobu pod kontrolou hostů a nic nenasvědčovalo dramatu, když ve 39. minutě svítilo na tabuli 57:68 už se více méně odcházelo z haly. Kondoři však našli zbytky sil a sérii 9:0 za 50 vteřin ještě vykřesali naději. Hosté si však dokázali po oddechovém času udržet míč a domácí už neměli ani poslední útok. Po prohře 66:68 jsou Kondoři jediným týmem v extralize U14 bez výhry. Za 14 dní budou mít šanci nápravy, když pojedou do Nymburka a Pardubic.


Starší minižáci na závěr úspěšní.

Minižáci U13 se představili v posledním kole základní části na domácí palubovce proti Slavoj BK Litoměřice. V listopadových zápasech jsme na soupeře ani jednou nestačili a také postavení v tabulce spíše ukazovalo na favorita z Litoměřic.
Kondoři však smetli papírové předpoklady a dvakrát svého soupeře dokázali porazit. V obou utkáních rozhodla třetí čtvrtina, kde Kondoři vždy vládli a získávali rozhodující náskok. Domácí dokázali soupeře tlačit agresivní obranou a rychlým protiútokem. Cela desítka hráčů podala velmi dobrý výkon a po zásluze si připsala do tabulky 2 výhry. Obrovský kontrast od posledních utkání v Chomutově byl v komunikaci, plnění pokynů a především zodpovědnosti za svůj individuální výkon a také za výkon družstva.
Kondoři velmi dobře také zvládli doskakování pod oběma koši což bývá často slabina, ale tentokrát se dařilo odstavování hráčů po střelách a správná agresivita na útočném doskoku.
Víc takových utkání.

Junioři body z venku nepřivezli.
V prvních dvou utkáních play-out DL U19 cestovali Kondoři do Děčína a Ústí v základní části nedokázali palubovky soupeře dobýt a nepovedlo se bohužel ani tentokrát.
V páteční předehrávce v Děčíně šlo o vyrovnanou partii, kterou domácí Válečníci dokázali ukořistit především díky velmi dobré střelbě z trojkového oblouku, když mířili přesně hned v deseti případech. Hosté naopak zahazovali i vyložené šance a také trestné hody. I přes všechny výpadky šlo o vyrovnanou koncovku, kde vyhrát mohly oba týmy. Minutu před koncem ta tabuli svítil stav 61:61. V tento moment přišel úspěšný koš za dva body, chyba hostů a další trojka domácích, která pečetila vítězství Válečníků 66:61.
V sobotu v Ústí začali Kondoři daleko lépe a v průběhu první půle diktovali tempo hry. Dokázali si držet mírné vedení i optickou převahu, kterou však nedokázali zužitkovat k většímu bodovému trháků. Domácí Sluneta tak stále držela naději a utkání postupně vyrovnávala až do poloviny závěrečného dějství, kdy šla do vedení 67:60. Kondoři dokázali trhák zachytit a stejně jako v Děčíně šli do vyrovnané koncovky 77:73. Bohužel přišel faul hostů a zkrat, kdy si jeden z hráčů nechal udělit TCH. Domácí nepohrdli možností tří trestných hodů navýšili svůj náskok na 80:73 a v následném útoku po TCH si opět vynutili faul, který potrestali trestnými hody na konečných 82:73.

Kondoři si mírně zkomplikovali cestu za udržením DL, ale hned za 14 dní na Spartě mají šanci napravit zaváhání a právě tomuto soupeři odskočit v tabulce.

Výsledky 14.1. - 15.1. 2017

Junioři U19 si na závěr základní části poradili s Ústím i Litoměřicemi.

Na závěr základní části DL U19 si junioři připsali 2 výhry, bohužel na postup do finálové skupiny to nestačilo a tak budou Kondoři ještě hájit ligovou příslušnost v play-out skupině.
V sobotním utkání s Ústeckou Slunetou šlo po většinu utkání o vyrovnanou partii, kde se hrálo koš za koš. Nepatrné vedení si však udržovali hosté z Ústí. Tento pořádek platil až do závěrečného dějství. Hosté sedm minut do konce odskočili už na 6-ti bodový rozdíl a zdálo se, že mají více sil. Domácí tým se však nadechl k velkému obratu, zaznamenal drtivou šňůru 17:1, kterou režírovalo především duo Trachta (6 bodů) a Bobek, který úspěšně zacílil 3 trojkové pokusy. Domácí si tak nakonec dokráčeli k výhře 81:72. Střelecky byl nejaktivnější Kuba Tegel autor 19 bodů, Lukáš Bobek se 17 body a Matěj Sůva s 15 body.

V nedělním utkání s Litoměřicemi to už bylo daleko snadnější. Hosté přicestovali pouze s torzem hráčů a nekladli velký odpor. Kondoři si do poločasu vybudovali náskok 49:28 a udali směr utkání. Ani druhý poločas nevybočil z rozjetých kolejí. Domácí navyšovali náskok až na konečných 90:46. Střelecký apetit si udržel Kuba Tegel, když konto hostů zatížil 23 body, stejně bodů zaznamenal i Jirka Trachta, na deset bodů se potom dostal David Bidlo. I přes vysokou výhru nakonec domácí neměli tolik důvodu k úsměvům jako hosté, kteří věděli, že i tato porážka jim stačí k postupu do finálové skupiny, kde se bude bojovat o extraligu, naopak domácí budou dohrávat sezonu ve skupině play-out.


Žáci U15 vstoupili na výbornou do extraligy.

V sobotním utkání nastoupili Kondoři proti Snakes Ostrava. Hosté nejspíše znavení z dlouhé cesty vůbec nezachytili úvod utkání a jen sledovali rychlou a aktivní hru domácích. Hosté z Ostravy mohli sledovat jeden rychlý útok za druhým a postupné navyšování domácího vedení. Mladí Kondoři po velmi dobrém úvodu vedli po první čtvrtině 32:16. V průběhu druhé čtvrtiny pokračovala velmi dobrá hra domácích, které neztrácela tempo a naopak stále narůstalo vedení, které už bylo v poločase 57:28. Druhý poločas domácím už tak dobře nevyšel, ale i tak si stále udržovali klidné vedení a nakonec dokráčeli k vysokému vítězství 94:67.
Střelecky nejaktivnější byl Dan Musil, který zaznamenal 26 bodů, zdatně sekundoval i Roman Palas autor 20 bodů a Vláďa Kořínek se 17 body. Celý tým však odvedl velmi dobrou práci, kde především v prvním poločase nedali hostům žádnou naději.

V nedělním utkání přijela do Liberce Opava, která v sobotu nestačila na Pardubice. Domácím kondorům opět vyšel vstup do utkání, když si hned po prvních deseti minutách dokázali vybudovat náskok 24:12, který se nakonec ukázal jako klíčový. Opava se totiž neustále držela na dostřel a hrála se po většinu utkání hra koš za koš. V poločase si Kondoři drželi vedení 44:34, ale osud utkání rozhodně nekontrolovali. Druhý poločas přinesl absolutně vyrovnanou partii ( 48:48) po většinu druhé dvacetiminutovky se kondoři dokázali vždy od soupeře odpoutat, aby po sérii chyb vrátili Opavu do hry. Po závěrečné siréně si domácí mohli oddechnout za vybojovanou výhru 82:72.
Střelecky tentokrát všechny převyšoval Ondřej Kočvara, který zaznamenal rovných 30 bodů, střelecký apetit zůstal také Danovi Musilovi a Romanovi Palasovi, kteří zaznamenali shodně 18 bodů, na 11 bodů se dokázal vyšplhat Vláďa Kořínek.

Za 14 dní čekají extraligové žáky U15 první venkovní zápasy v Klatovech a Plzni.


Kondoři smírně proti Levhartům

V souboji Chomutova a Liberce se týmy U13 rozešly nerozhodně. V prvním utkání Kondoři dokázali od druhé čtvrtiny diktovat tempo hry a dařilo se ubránit silovější hráče domácích. Rychlý přechod do útoku, méně ztrát a nepatrně lepší úspěšnost z pod koše nám zajistily výhru 38:51: Je nutné si říct, že výhra měla být daleko výraznější nebýt zcela katastrofálních TH 40\9!!!!

V druhém utkání se odehrával podobný obraz hry- více než basketbalová krása se odehrával urputný boj, ale tentokrát se Kondoři nedokázali bodově odpoutat. Domácí tím zavětřili šanci a celé utkání se drželi v dostřelu několika bodů. V závěru potom hosté vyrobili chyby v obraně čehož Levhrati využili a nakonec si připsali výhru 38:34.

Výsledky 7.1. - 8.1. 2017

Kadeti U17 nevstoupili do nového roku úspěšně.

Kadeti se jako jejich mladší spoluhráči s U14 představili v extralize na domácí palubovce. Po odložení zápasu s USK Praha se odehrála pouze sobotní partie proti Sokolu Pražskému. Diváci, kteří viděli předchozí utkání extraligy U14 proti BŠ museli mít v začátku zápasu kadetů pocit, že zažívají jisté deja-vu. Špatný vstup do utkání, velmi slabý první poločas s následnou stíhací jízdou v druhém poločase-především závěrečné čtvrtině a nakonec prohra o 6 bodů, ale postupně.

Nutno říct, že Sokolové nastoupili do utkání s ohromnou energií a chutí. Nutili domácí hráče k těžkým střelám a sami se naopak prosazovali s jistou lehkostí, když v páté minutě svítil na ukazateli stav 4:16 bylo zaděláno na velmi nepříjemný výsledek. Do konce prvního dějství si Sokolové vytvořili pohodlné vedení 10:28 a hru ovládali. Druhá čtvrtina nepřinesla zlepšení od Kondorů v obraně, ale začali se alespoň prosazovat v útoku. Do poločasové přestávky si Sokolové stejně nesli komfortní vedení 27:48.
Třetí čtvrtina se stále nesla v duchu kontroly hry z pohledu pražského celku a domácí nedokázali z vedení svého soupeře nikterak ukrajovat 44:65. Až začátek posledního dějství přinesl naději, když se během pěti minut dostali domácí na dostřel 61:71. Od té doby se hrála vyrovnaná partie, kde hosty držel ve hře odchovanec BK Kondoři Liberec Jiří Šícha. Ten držel akcie hostů na útočné polovině a odmítl dramatičtější koncovku. Sice se domácí dostali 90 sekund před koncem na dostřel 74:78, ale právě Šícha dokázal hosty uklidnit dvoubodovým košem a v posledních vteřinách již domácí nenašli dostatek sil na zvrat a padli na domácí palubovce 75:81.


Žáci U14 vstoupili do extraligy na domácí palubovce neúspěšně.

Mladší žVáci přivítali v prvním kole extraligy na domácí palubovce týmy z Praha. V sobotním zápase změřili síly mladí Kondoři s Tygry z BŠ Praha. Tento tým proletěl svoji základní skupinou až na závěrečné zaváhání s Litoměřicemi bez ztráty kytičky a tak se očekával velmi těžký soupeř. Že zápasy v extralize nebudou nic snadného ukázala hned první čtvrtina, hosté z Praha dělali svoji vytaženou obranou velké problémy a laciných ztrátách domácích si Tygři mohli zkoušet dvojtaktová cvičení. Výsledek po první čtvrtině 15:33 nedával moc optimismu. Od druhé části se Kondoři vyrovnali svému soupeři a dokázali alespoň přibrzdit nárůst rozdílu na poločasových 26:45. V druhém poločase však začali diktovat tempo hry Kondoři zlepšená obrana, která dělala hostům velké problémy a pestrý útok znamenal, že po 30-ti minutách svítil na tabuli daleko nadějnější stav 45:55: V poslední čtvrtině Kondoři stupňovali tlak, ale v klíčových chvílích vždy udělali chybu a tak se jim nepodařilo dotáhnout stíhací jízdu do konce a BŠ Praha mohla slavit výhru 63:69.

Nedělní utkání proti sovám z USK Praha mělo navazovat na zlepšený výkon z druhého poločasu proti BŠ. Bohužel opak byl pravdou, snad z vyjímkou prvních pěti minut, nedokázali Kondoři absolutně držet krok a vyrovnat se soupeři. Nekázeň, nechuť a nulová odhodlanost poprat se za výsledek výrazně ulehčilo práci soupeři. Ten přijel s obrovskou výškovou převahou, ale paradoxně nejvíce nám škodil v rychlém přechodu, kdy Kondoři neměli absolutně chuť se vracet s atleticky hrajícím USK. V součtu si USK odvezlo z Liberce výhru 51:76.

Za 14 dní se Kondoři U14 opět představí na domácí palubovce, kde změří síly s neporaženým Sokolem Pražským a Jižním Supi-Modřany.

Výsledky 20.12. 2016

Junioři U19 se s rokem 2016 rozloučili vítězně.

Dohrávka ligy U19 s Vyšehradem připravila Kondorům vítěznou rozlučku s rokem 2016. Zápas dlouhou dobu nabízel přetahovanou o každý bod a žádný tým si nedokázal vypracovat výraznější vedení. Domácí tým se opíral především o kolektivní výkon, kde body střílelo hned 6 hráčů, Vyšehrad naopak spoléhal na individuální střeleckou potenci Lukáše Palka.
Přetahovaná trvala do třetí čtvrtiny, kde domácí zaznamenali střeleckou šňůru na, které se nejvíce podílel Vojta Skalický, který sám zaznamenal šňůru 12 ze svých 14 bodů.
Poslední čtvrtina byla opět v režii hry koš za koš, kde hosty držela především dalekonosná střelba Palka, naopak domácí se mohli opřít o širší spektrum střelců.
Kondoři si nakonec připsali výhru 73:65 a mohli slavit vítězný konec roku 2016.

Výsledky 8.12 - 11.12. 2016

U19- DL

Junioři v Praze neúspěšní

V předposledním utkání roku 2016 se naši junioři představili na Aritmě, kde svoje domácí utkání hraje BA Sparta. Sparta v sobotu po dramatu padla s Děčínem 59:60, tentokrát si však vybrala štěstí a po dramatu slavila nejtěsnější výhru.

Utkání nabídlo přetahovanou ve, které si mírné vedení dlouho drželi hosté z Liberce. Největší drama nabídl až závěr utkání, kde se domácí v poslední minutě dostali do vedení 57:55. Kondoři nalezli odpověď v rukách Vojty Poura, který sou třetí trojkou v utkání poslal hosty do vedení 57:58. Na tabuli svítili do konce necelé 4 sekundy. Domácím však vyšla série clon a domácí Kačaba se ocitnul sám pod košem, kde s velkorysou nabídkou naložil dvoubodovým košem. Hosté již nestačili reagovat a připsali si nejtěsnější porážku 59:58.

V úterý 20.12 od 18. hodin zakončí kalendářní rok junioři na domácí palubovce proti Vyšehradu, kterému budou chtít oplatit těsnou porážku z úvodu sezony.

Junioři U19 se s rokem 2016 rozloučili vítězně.

Dohrávka ligy U19 s Vyšehradem připravila Kondorům vítěznou rozlučku s rokem 2016. Zápas dlouhou dobu nabízel přetahovanou o každý bod a žádný tým si nedokázal vypracovat výraznější vedení. Domácí tým se opíral především o kolektivní výkon, kde body střílelo hned 6 hráčů, Vyšehrad naopak spoléhal na individuální střeleckou potenci Lukáše Palka.
Přetahovaná trvala do třetí čtvrtiny, kde domácí zaznamenali střeleckou šňůru na, které se nejvíce podílel Vojta Skalický, který sám zaznamenal šňůru 12 ze svých 14 bodů.
Poslední čtvrtina byla opět v režii hry koš za koš, kde hosty držela především dalekonosná střelba Palka, naopak domácí se mohli opřít o širší spektrum střelců.
Kondoři si nakonec připsali výhru 73:65 a mohli slavit vítězný konec roku 2016.


U13- OP

Z víkendu si neseme bilanci 0:4. V sobotním utkání do Liberce přijela Ústecká Sluneta a v prvním utkání si připsala pohodovou výhru 44:83. Kondoři působili bez energie a hostům usnadnili cestu k výhře. Druhý zápas byl o poznání lepší a tentokrát to byli domácí Kondoři, kteří působili energickým dojmem. Po velkém boji si však i druhou výhru připsala Sluneta, ale tentokrát v poměru 44:60.

V neděli v Děčíně to bylo jiné kafe. Domácí Válečníci nedali ani v jednom utkání nohu z plynu a připsali si jasné výhry 57:15 a 68:15. Domácí využívali celoplošného presu, který Kondoři sice dokázali překonávat, ale chybovali v útoku. Faktorem, kde se hosté drželi a měli i mírnější převahu byl doskok. Bohužel jen na doskok se nehraje, takže pro domácí ani tato komplikace nebyla fatální, aby je připravila o výhry.

Výsledky 8.12 - 11.12. 2016

U17 ,,A" - extraliga

Předvánoční čas je časem ,,dvojiček". V podání Kondorů se jednalo o střet s Litoměřickým Slavojem. V sobotním utkání se jako domácí představili Kondoři.
Hned úvod utkání naznačil, že se bude jednat o velmi vyrovnané utkání, ani jeden z týmů si nevytvořil vedení a hrála se hra koš za koš. Druhá čtvrtina přinesla trochu více štěstí na stranu domácích a ti si v poločase mohli užívat mírné vedení 43:37. Ani druhý poločas nevybočil z vyrovnané bitvy a když si na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny domácí vybudovali náskok až v poměru 68:59 dokázali Litoměřice zmobilizovat síly a v závěru základní hrací doby došli až vyrovnaného stavu 73:73.
V prodloužení se více dařilo domácím, kteří si díky trestným hodům došli pro výhru 88:79.

V nedělní odvetě si týmy vyměnily pořadatelství, ale herní projev zůstal velmi podobný. Vyrovnané utkání, kde si tentokrát do poločasu vytvořili nepatrný náskok domácí Litoměřice 36:34. Od druhého poločasu však převzali otěže utkání Litoměřice, které zlepšily hru na obou polovinách hřiště. V obraně domácí dokázali dostat Kondory pod tlak, který pramenil v těžké střely a ztráty. To byla voda na mlýn domácích a ti ovládli druhý poločas 32:16 a celkově utkání 68:50.


U17 ,,B"- Nadregionální liga

Také rezerva kadetů měla o víkendu 2 utkání, ale na rozdíl od extraligy se v obou případech představila doma.

V sobotním svižném utkání přicestovali do Liberce kadeti Děčína. Oba týmy se prezentovaly svižným basketbalem, kde se velmi rychle střídalo vedení a více než obrany hrály prim útoky. V této hře měli po většinu času navrch hosté, kteří si drželi mírné vedení. Kondoři se do utkání dokázali vracet především aktivní celoplošnou obranou, kterou nutili hosty k těžkým zakončením, sami potom zlepšili útok a dokázali s hosty srovnat krok. Stejně jako v předchozím utkání extraligy i zde musel rozhodnout nastavený čas. V prodloužení už si domácí nenechali výhru vzít a mohli slavit nakonec jasnou výhru 93:79.

V neděli dorazilo do Liberce ,,sedm statečných" z Roudnice. Bohužel i tento počet stačil na výhru. Utkání mělo takřka identický průběh se sobotním. Po většinu času byly hosté aktivnějším týmem, který si držel vedení. Kondoři zlepšenou hrou v druhé půlce stahovali bod po bodu. Minutu před koncem se poprvé od 3. minuty dostali i do vedení 60:59. Bohužel v posledních 30 sekundách předvedli domácí fatální selhání a hostům doslova darovali výhru 60:64.


U14- žákovská liga

Mladší žáci zvítězili ve svém ,,trojboji" a mohou pomýšlet na extraligu!!

Žáci U14 se představili v posledních třech utkáních na palubovkách soupeřů a odvezli si tři výhry. Nejdříve si ve čtvrteční dohrávce poradili s posledním týmem tabulky BC Kolín. Při vší úctě k soupeři, otázka nebyla jestli, ale o kolik. Hosté zvládli dobře vstup do utkání a rychle si vybudovali dvouciferný náskok, ten navyšovali až na poločasových 16:45. Druhý poločas nabídl stejný obrázek- navýšení vedení až na konečných 38:111 a možnost protočit celou 13-ti člennou rotaci hráčů.

Ani další utkání na palubovce SŠB Pardubic nepatřilo k těžkým prověrkám. Vedení 3:33 po první čtvrtině udalo ráz utkání a opět se hrálo ,,o kolik"? Nakonec z toho bylo vítězství 24:111, kdy stobodovou hranici podruhé za sebou překonal Ondřej Pospíšil. Za zmínku stojí dalekonosná trojka Vaška Borla, který trefil střelu z dobrých 11 metrů s klaksonem třetí čtvrtiny.

Poslední utkání přineslo nejsilnějšího z trojice soupeřů a to Baskeťáky Sokol Josefov. Kondoři po vzoru předchozích utkání vstoupili s velkou energií a celoplošnou obranou. Ta dělala domácím problémy a Kondoři si díky tomu došli pro vedení 6:31. Zbytek utkání spadl spíše do průměru a pod domněnkou vedení Kondoři bohužel přešli do úsporného režimu, který stačil na výhru 44:75.

Tímto zápasem zavřeli žáci svoje účinkování v základní části žákovské ligy U14. Ve skupině B obsadili 3. místo za suverénem z Pardubic a za BA Nymburk, který je přeskočil o pouhé 4 body v celkovém skore ze vzájemného utkání.

Celková bilance 9 výher a 3 porážek nakonec bude stačit na postup do extraligy U14, která začne od ledna 2017. Pokud však žáci chtějí hrát důstojnou roli čeká je spousta práce především na týmové hře jak v útoku tak v obraně.


U12

Nejmladší Kondoři se představili na domácí palubovce proti Slovanu Litoměřice. Utkání s tímto soupeřem jsou pro nás velkou školou, neboť dívky z tohoto klubu jsou větší, silnější a techničtější. My můžeme najít pozitiva, že se nám opět podařilo zapojit nové tváře a tak se tato kategorie vesele rozrůstá. I když výsledky nejsou optimální a ještě dlouho nebudou tak nás musí těšit radost ze hry, zápal našich nejmenších Kondorů a rostoucí počet hráčů v kategorie U12.
Soupeřkám se sluší a patří pogratulovat ke dvěma jednoznačným výhrám 15:103 a 9:94.

Výsledky 1.12 - 4.12. 2016

U19

Junioři v úsporném režimu zdolali Sokol Žižkov

V dalším kolem ligy U19 se Kondoři představili na domácí palubovce. Po odložení zápasu s Vyšehradem je čekal pouze jeden zápas a to s posledním Žižkovem. Tento tým ještě nepoznal pocit vítězství a na severu tomu nebylo jinak. Hosté dorazili s pouhými 6 hráči a taktikou zonové obrany. Od úvodu domácí vedli a udržovali si odstup od svého soupeře i přes střeleckou potenci hostujícího Těleckého se vedení domácích stále navyšovalo. Celkový obrázek utkání nebyl pro diváka příliš líbivý, jelikož domácí Kondoři pracovali v úsporném režimu a udělali jen nutné úkony k vítězství. Celkově se zrodila výhra 82:53, ale výkon měl k ideálu daleko. Ale výhra se počítá a doufáme, že se junioři odrazí k lepším výkonům.


U15

Kondoři v Praze bez problémů.

Žáci U15 cestují v druhém adventním víkendu k posledním zápasům základní části ligy U15. S vědomím jistého postupu do extraligy se v sobotu představili na Výtoni, kde poměřili síly s místním Vyšehradem. Utkání se odvíjelo systémem start - cíl, kdy si v první čtvrtině Kondoři zajistili vedení 8:20. Celé utkání navyšovali své vedení a nedali domácím jedinou možnost na zvrat v utkání. Po 40-ti minutách svítil na tabuli stav 30:87 a hosté mohli oslavit další výhru do tabulky.

V neděli se žáci představí hodinu před polednem na palubovce Jindřichova Hradce, který bude bojovat o svoji možnost proklouznout na poslední chvíli do extraligy, takže náboj utkání je zaručen!!

Žáci si od Vajgaru výhru nepřivezli.

Po sobotní výhře na Výtoni žáci cestovali na jih, kde změřili síly s místními Lions. Pro domácí to byl existenční zápas, protože v případě výhry mohli domácí hráči slavit postup do žákovské extraligy. Úvod utkání nabídl spíše nervozitu a nepřesnosti a tak jsme po deseti minutách viděli na tabuli stav 9:7. Od druhé čtvrtiny se začal hrát rychlejší basketbal, kde si hosté dokázali vypracovat hubené vedení 26:28. Třetí čtvrtina byla nejlepšímúsekem Kondorů, díky aktivní hře a precizní obraně se hosté mohli těšit z vedení 39:49. Závěr utkání však patřil domácím, kteří se několika těžkými akcemi dostali do laufu, na kterém se svezl celý tým. Nejprve dokázali smazat manko, aby následně otočili utkání ve svůj prospěch a mohli slavit výhru 60:56.
Pro domácí znamená výhra postup do extraligy, hostující Kondoři měli extraligu již zajištěnou z předchozích utkání, ale do extraligové tabulky si ponesou tuto prohru.

Výsledky 24.11 - 27.11. 2016

U19 - liga

Juniori nestačili na Slunetu

V dohravce ligy U19 se Kondori představili na palubovce Ústecké Slunety. Vstup do utkání vyšel lépe Kondorum a když dokázali velmi dobre bránit, bohužel útok již nebyl tak hladký a tak si Juniori získali vedení pouze 5:16. Po cely první poločas se drželi hosté v mírném vedení, které bylo v poločase 26:30. V třetím dějství zlepšili domaci střelbou z dálky a začali přejímat otěže utkání. Kondori ještě drželi nejtěsnější vedení 50:51, ale v závěrečné čtvrtině zcela propadli a domaci si nakonec připsali vysokou výhru 73:58.

Extraliga- U17

Se Sršni si kadeti neporadili na Plzeň recept našli

V dalším kole extraligy si kvůli vytíženosti haly KORT vyjeli Kondoři opět na venkovní utkání. Cesty je zavedly na západ Čech, kde v sobotu nastoupili v Písku v neděli potom v Plzni.
Do sobotního utkání vstoupili Kondoři energicky a dokázali čelit aktivní Sršní hře. Od druhé čtvrtiny však otěže zápasu postupně přebrali domácí hráči a dokázali si vybudovat příjemný náskok v poměru 37:23. Druhý poločas se odehrával jasně pod Píseckou taktovkou a domácí hráči dokráčeli k výhře 79:52.

Do nedělního utkání hosté nastoupili s velkou touhou po třech nezdarech konečně zaknihovat výhru. Od úvodu pracovali Kondoři velmi dobře v obraně, kde nutili domácí k těžkým zakončením, která nevedla často k úspěchu. Naopak hostům se dařilo jak v obraně tak v útoku a po prvním dějství byl stav 15:24. V poločase bylo ještě lépe a hosté ze severu se těšili z příjemného vedení 25:47. Kdo očekával hladký zbytek utkání, byl zklamán. Domácí tým se ve třetí čtvrtině vrátil do utkání a aktivním přístup dokázal snížit náskok na 53:66. Domácí se dokázali ještě přiblížit na 9 bodů, ale hosté odmítli dobře rozehranou partii pustit a nakonec slavili vítězství 66:78.

ŽL U14

Mladší žáci U14 nestačili na Nymburk

Žáci cestovali netradičně v tydnu do Nymburka k odloženému utkání ligy U14. Zápas byl soubojem o druhé místo, které zaručuje postup do extraligy. Lépe vstoupili do utkání hosté a po první čtvrtině vedli 8:14. Od druhého dějství však přebírali otěže utkání Nymburští a ovládali utkání. Hosté se velmi těžko prosazovali do dobre zatažené obrany a naopak sami vytvářeli spoustu chyb v obraně, které domaci využívali. Střelecky se nedařilo týmu a nikdo se nedostal do dvoucifeerných čísel.
Celkové si Nymburk připsal výhru 59:37, a dokázal tak smazat prohru z Liberce o 18 bodu. V tento moment už Liberec nemá postup do extraligy úplně ve své moci a musí bojovat o svoje výhry a doufat, ze bude stačit i 3.misto.... Nejbližší utkání sehrají žáci v sobotu v Pardubicích a v neděli v Hradci Králové.

Po nezdaru v Nymburce pokračoval program žáků U14. V sobotu se představili na palubovce neporažených Pardubic ( Synthesia). Okleštěná sestava, která čítala nejnižší možných počet 8 hráčů, nedávala moc optimismu. Pardubice nás od začátku nešetřili a celoplošným presinkem a důraznou hrou si vybudovali náskok hned v první čtvrtině 29:4. Od druhé čtvrtiny Kondoři odhodili respekt a začali hrát důstojnější roli. Bodový rozdíl sice narůstal, ale Kondoři dokázali překonávat nátlakovou obranu a nebýt zbrklosti v zakončení mohli si hosté připsat i více vstřelených bodů. Celkové vítězství 104:38 je obrazem reality, ale i okleštěná sestava nám dokázala, že může vzdorovat jen to chce více odvahy a zodpovědnost za svůj výkon.
V neděli se žáci vydali do královského města, kde se utkali s místními Sokoli. Soupiska od soboty nabyla 4 kusy a hned byl veselejší pohled na lavičku. Kondoři od úvodu diktovali ráz utkání, vytažená aktivní obrana a kreativita v útoku podržela hosty a ti si vybudovali vedení 5:16. Od druhé čtvrtiny se vedení hostů navyšovala díky koncentrovanému výkonu, který byl podpořen všemi hráči. Konečné vítězství 53:91 si Kondoři připsali po dobrém kolektivním výkonu. 

Výsledky 17.11 - 20.11. 2016

U19- liga

Válečníci z Děčína úspěšnější v prvním dějství!

Juniorské týmy Děčína a Liberce se představily v prvním dějství ligové ,,dvojicky" na palubovce Sport centra Armex. A úspěšnější tým byl ten domaci. Nutno poznamenat, že hosté byly až příliš snadným soupeřem. Především v prvním poločase, kde prohráli bitvu na doskoku pod oběma kosi a tím nechali soupeře připravit si pohodlný náskok. Druhy poločas už snesl přísnější měřítko, ale na víc než na korekci stavu a nakonec i přijatelný rozdíl 70:57 to nestačilo. V neděli 20.11 nás čeká od 12.00 odveta na hale KORT a doufáme ze vítězství zůstane v Liberci.
Nejlepším střelcem hostí byl Alan Rufer se 14 body, následován novou akvizici v Kondorim dresu Davidem Bidlem, který zaznamenal bodu 12, posledním dvojicfernym střelcem byl s 10 body Jirka Trachta.

Severské derby bez vítěze...

Po sobotní výhře Děčína 70:57, přišlo v odvetě vítězství Kondorů 73:60. Vzájemná utkání tedy skončila 1:1 a také bodový rozdíl je roven 0. V nedělním utkání se k týmu Liberce připojili hostující hrací z USK Jiří Sejbl a odchovanec Liberce Lukas Bobek. A pravé tito hrací byli velkou silou v domácím dresu. Jiří Sejbl pomohl se sobotním nesvarem na doskoku, kdy si poradil pod oběma kosi a sebral velké množství míčů k tomu připojil i 26bodu, Lukas Bobek potom svou kreativitou velmi dobre podpořil útok a připojil 10bodu, velmi slibně se také opět projevil David Bidlo, také s 10body. Dalším střelci byli Alan Rufer s 10body a Vojta Skalický autor 11 bodu.
V celkovém měřítku měl výkon daleko k ideálu, ale výhra se počítá, jelikož se tabulka zamotava a každý již porazí každého.
Utkání samotné nabídlo obrovský boj a spoustu tvrdých zákroku na obou stranách, domaci si stále drželi náskok, který Děčín vždy dokázal stahovat a tak se držel cely zápas na dostrel.


U15- Žákovská liga

Žáci U15 si napravili reputaci.

Po nepovedenem představení na USK si žáci spravili chuť na domaci palubovce, když dokazali porazit houzevnate Poděbrady. Do utkání vstoupili domaci velmi energicky a brzy si vypracovali dvouciferny náskok. To vneslo až příliš pohody na domaci stranu čehož využili hosté. Ti nesložili zbrane a stále se snažili o zvrat utkání. Definitivní rozuzlení a podobu utkání dala až poslední perioda, kterou domaci ovládli 27:9 a celkové utkání 77:47.
Celkové zaslouží pochvalu i soupeř, který hrál s velkým nasazením po celých 40minut!!

Žáci U15 2 kola před koncem základní části otevřeli bránu extraligy.....
Nedělní utkání přivedlo do Liberce další tým z Polabí a to BA Nymburk. V prvním vzájemném utkání dokázali Kondori v oklestene sestavě zvítězil na palubovce Nymburka a ten byl připraven vrátit porážku i s úroky. Od úvodních minut se odehrával velmi svižný duel hostujících střelců s Kondorem Romanem Palasem, ten si podmanil úvod utkání, když zaznamenal 14 z úvodních 18 bodu sveho týmu a po 6 minutách vedl nad Nymburkem sám 14:9. Poté se rozstřileli hostující střelci a vrátili Nymburk do zápasu. Vedení se často střídalo a odehrával se pohledný dramaticky zápas se spoustou kvalitních individuálních výkonu. Na domaci straně se k Romanovi Palasovi přidal i kapitán Vláďa Kořínek a Filip Sertič. Na straně hostů potom střelci Rylich a Kábrt.
Po 30-ti minutách vedli hosté 62:65 a schylovalo se k dramatické koncovce. Tu však domaci odmítli a svého soupeře spláchli v závěru 25:6 a celkové 87:71. Připsali si tak další výhru do tabulky a definitivně stvrdili postup do extraligy. Do konce základní části zbývá sehrát ještě utkání na Vyšehradě a v Jindřichově Hradci.

Výsledky 11.11 - 13.11. 2016

U17- extraliga

Kadeti z Ostravy body nevezou.
Výjezd do Ostravy, nezastihl Kadety v ideálním rozpoložení, neboť se na poslední chvíli museli vypořádat se zdravotními indispozicemi Tondy Ďurany a Kuby Tegela, kteří se připojili k dlouhodobě absentujicimu Vojtovi Havlovi. Úzký kádr tak dostal další zásah a na boj bylo připraveno pouze 8 Kondorů.
V sobotním utkání se Snakes hosté vstoupili špatně a nabrali manko 20:9. Cely zápas si domaci udržovali vedení, které Kondori 7minut před koncem stáhli na 5 bodu. V klíčové momenty však přišli ztráty míče a špatná střelba, která vnesla klid do rad domácích a ti uhájili vítězství 76:58.
Střelecký se činil Haiblik autor 24bodu, ke kterým přidal 14 doskoků a 10 získaných faulů a zaznamenal tak triple-double. Dále se střelecky činil Skalický a Rufer, kteří zaznamenali 14 respektivě 10 bodu.
Nedělní utkání s NH Ostrava se začínalo stejně jako na Snakes. Špatný vstup hostů, kteří dokázali reagovat rychleji než v sobotu a po první čtvrtině prohrávali 23:18. Druhá čtvrtina byla nejlepším vstupem hostů, když dokázali otočit vývoj 38:39. Nebýt chyb na konci poločasu mohl byt náskok daleko výraznější. Druhy poločas sliboval drama,ale domaci utkání plné ovládli a připsali si jasnou výhru 81:63.
Střelecký se činil opět Haiblik se 17 body, sekundoval i Dušek se 14 body a 10 body se opět předvedl Rufer. Zaskvěl se také věkem ještě žák Roman Palas s 15 body!!
V celkové tabulce si kadeti pohoršili na bilanci 2:4 a uzavírají v tabulce hranici play off, když drží 8 pozici.

U17 ,,B"

Rezerva kadetů zvládla první dějství v bitvě o sever.
U17 ,,B" přivítali netradičně v pátek soupeře z Nadregionální ligy Slovan Varnsdorf. V nepříliš pohledném utkání si dokázali připsat výhru 71:59. Soupeř, se uchýlil k zonove obraně se kterou si kadeti poradili díky střelbě z dálky, kde se činil Lukáš Slowiak autor 4 trojek, který zaznamenal celkově 21 bodů, společně s Vláďou Kořínkem, který zaznamenal 12 bodů byli střelci utkání.. Zdatně sekundovali Marek Vomáčka, Honza Klemš a Oliver Vitouš, kteří zaznamenali shodně po 10 bodech.

U17 ,,B" si po páteční výhře na domácí palubovce, poradila s Varnsdorfem i na jeho půdě. Kadeti velmi dobře vstoupili do utkání a hned v první čtvrtině si vypracovali výrazné vedení 15:29. Domácí Slovan však nesložil zbraně a už do poločasu se dokázal vrátit do utkání, když korigoval stav na 39:45. Vyrovnané utkání pokračovalo také ve třetí čtvrtině, kde si hosté dokázali udržet mírné vedení a po 30-ti minutách svítil na ukazateli stav 55:59 pro hosty z Liberce. V závěrečné desetiminutovce dokázali hosté své vedení udržet a zvítězili nakonec 70:74. Střelecky se činil Dan Musil s 28 body, Honza Klemš s 15 body a Marek Vomáčka s 10 body. 

V ,,derby o sever" si tedy rezerva kadetů připsala 2 výhry a v nekompletní tabulce poskočila na průběžné 3. místo 


U12

Mladší minižáci U12 na zkušené v Litoměřicích.

V dalším seriále turnajů U12 nás turnajový los zavál do Litoměřic. Ne však k tradičnímu chlapeckému klubu Slavoj Litoměřice, ale k dívčí složce v Litoměřicích Slovanu. Zde naše nejmladší naděje změřily síly s Teplicemi a již zmíněným Slovanem.
V prvním utkání jsme čelili soupeřově výškové i věkové převaze se, kterou se ještě několik dalších týdnů rozhodně nebudeme schopni vypořádat. I přes tento handicap jsme předvedli několik pohledných akcí a udrželi pozitivní myšlení i v tomto jasně rozhodnutém utkání. Soupeř si mohl vyzkoušet spoustu dvojtaktů a zvítězil tedy 87:19.
V druhém utkání jsme se postavili dívkám z Litoměřic a byl fo doslova ,,fičák". Síla, zkušenost, sehranost a basketbalovost byla na straně Slovanu a ten nás nešetřil. My jsme se snažili, ale ještě nejsme na úrovni, aby jsme mohli vzdorovat takovému soupeři. Ze všeho vyšla jasná prohra 101:16, ale důležité je říct, že naši hráči se snaží v maximu svých možností a to je důležité. Chyby odstraníme, do výšky a síly dorosteme a basketbalovost natrénujeme a věříme, že dobrým přístupem budeme příště zase o něco těžším soupeřem.

Výsledky 5.11 - 6.11. 2016

První listopadový víkend šli do akce pouze dvě družstva Kondorů. Minižáci U13 cestovali do Litoměřic, kde doslova nechali ležet výhru, žáci U15 měli na programu výjezd do východních Čech nejprve s prvním týmem a následně s posledním.


Žáci U15

Starší žáci se vydali hájit svoje umístění v tabulce do východních Čech, kde se nejdříve potkali s vedoucími Pardubicemi, v neděli je naopak čekal soupeř z opačného pólu tabulky Královští Sokoli.
Zápas s Pardubicemi kopíroval domaci utkání, kde Kondori nabrali ztrátu hned od úvodu a nakonec podlehli 79:51. Prapor hostů držel střelecky aktivní Roman Palas, který sám zaznamenal 18 bodů a s Ondrou Pospíšilem autorem 10 bodů byl jediným dvouciferným střelcem hostů. Zajímavou těčku utkání potom předvedl Vláďa Kořínek, který trefil trojku s klaksonem přes třičtvrtě hřiště ( letos už druhou, když doma stejně zamířil s Jindřichovým Hradcem). 
V neděli to byli naopak Kondoři kdo diktoval tempo a o výhře rozhodli provedenou první čtvrtinou 6:26. Celkové si Kondori připsali při vsi úctě k soupeři povinnou výhru 51:88. V tomto zápase se bodová produktivita rozložila mezi více hráčů, ale velmi dobrým střeleckým počinem se prezentovalo podkošové duo Sertič - Starý, kteří zaznamenali 16 resp. 20 bodů, střeleckou chuť si ze soboty přenesli Roman Palas zaznamenal 15 bodů i Ondra Pospíšil, posledním dvouciferným střelcem byl Honza Budka s 12 body. 

Jelikož si i nejbližší soupeř Kondorů Sovy z USK Praha připsali porážku od Pardubic je čelo tabulky následovné- Pardubice 1 porážka, Kondoři a Sovi 2 porážky, Lvi z Nymburka 3 porážky. A na vzájemný souboj USK a Kondorů dojde již 17.11. na Folimance!!
Celkové tak žáci U15 stále drží pozice zajišťující postup do extraligy! 


Starší minižáci U13

Když se podíváme reálným okem, můžeme říct ze 2 prohry nejsou maximem, ale naše vlastní chyba....
V prvním utkání nám trvalo poločas než jsme se dostali do utkání a to už jsme naháneli 30bodové manko. Druhy poločas zlepšení a Plichta, ale celkové skóre 60:35.
Druhé utkání obrat a od začátku šlapeme a držíme se se soupeřem. Druhá čtvrtina ovšem hodila do našich plánu bombu a vlastní laxnosti dáváme soupeři k dobru 14 bodu. Druhy poločas opět začínáme velkou stíhací jízdu, kterou se přiblížíme ještě na 4 body. Závěr ale patřil domácím a zvítězili 54:42. My se však nemusíme stydět za druhy zápas a doufáme, ze tohle byla tvar a basketbal kterým se budeme prezentovat. Je náročný, unavuje a v úzké rotaci je o to vyčerpávající, ale nese svoje ovoce!! 


Výsledky 26.10 - 30.10. 2016

Kadeti U17

Áčko kadetů se poprvé představilo v extralize na domácí palubovce. Soupeři jim byly Pardubice a Prostějov a nakonec i přes vady na kráse je ze zápasů bilance 1:1. 

V sobotním utkání přicestovaly na sever Pardubice a jen od pohledu bylo vidět, kde bude domácí tlačit bota. Výšková převaha soupeře byla znatelná, ale kupodivu ta zápas nerozhodla. Domácí hráči vydali maximum, aby tento hendikem eliminovali a nezaostávali na doskoku což se dařilo velmi dobře. Bohužel Pardubice vytáhly trumf v podobě ,,Rund and gun" basketbalu, který domácím činil velký problém. Užší rotace a slabá úspěšnost střelby z dálky nakonec vedla k trpké porážce 68:93. 

V neděli dorazil Prostějov, který v sobotu nestačil na Litoměřice a vezl si s sebou tedy už nepříjemnou šňůru 3 proher v řadě. Domácí naopak chtěli odčinit sobotní nezdar a slavit na domácí palubovce výhru. Důležitost zápasů svázala hráčům na obou stranách ruce a k vidění nebyl přiliš pohledný basketbal. Spousta chyb, nepřesností, ale také boj touha po výhře. Poločas 28:28 ukazoval, že se nebudou konat střelecké hody, ale boj o každý bod. V tomto urputném boji byli nakonec šťastnější Kondoři, když udolali Orli 65:56 a srovnali svoji bilanci na 2:2 a tím se usadili na průběžném 7. místě v extraligové tabulce. 


U17 ,,B"

Rezerva kadetů se představila stejně jako ,,áčko" na domácí palubovce a v sobotním utkání si musela trošku připadat jako v ,,Deja vu". Hráči měli možnost sledovat utkání extraligy a viděli ,,run and gun" styl, kterým Pardubice zvítězili a ve stejném duchu a stylu hry se prezentoval i Kolín, který dorazil na Kortku v sobotu. Jednoznačný aspirant na první místo v tabulce, který disponuje ligový kádrem. Kondoři vydávali maximum energie, aby drželi krok, ale hosté si po celou dobu udržovali slušný náskok. V celkovém kontextu se jednalo o slušný zápas ve, kterém hosté zvítězili 71:90. 

V neděli dorazil do Liberce tým z Kostelce nad Černými Lesy. Při vší úctě k soupeři tak jeho dosavadní výsledky nebudili respekt a příjezd několik minut před utkáním jen dokreslil mozaiku. Od začátku tedy nebyla otázka jestli vyhrajeme, ale o kolik vyhrajeme. Nakonec z toho byla výhra 129:15, takže žádné drama se nekonalo.


U15

Starší žáci si připsali velké vítězství nad jedním z top favoritů v celé soutěži USK Praha.  Na státní svátek 28. října si žáci schovali jeden ze svých dosodavadních nejlepších výsledků a na domácí palubovce porazili USK Praha 65:59. Domácí odvedli velmi zodpovědný výkon a svým nasazením zaskočili favorita hned od začátku. Průběžně si domácí drželi slibné vedení a nebýt zbrklé koncovky mohlo bý vítězství i výraznější. Důležitá je však výhra, která opět posílila postavení v tabulce a přiblížila dalším krokem žáky vysněné extralize U15. 


U14

Mladší žáci měli hrací dny středa - neděle. V době podzimních prázdnin přivítali na domácí palubovce Sokol Josefov. Hned v úvodu Kondoři položili základ své výhry, když první dějství ovládli 23:9. Celkově si udržovali odstup od soupeře a nebýt zbytečných okének v obraně a klesající úspěšnosti střelby mohl být výsledek jasnější a odpor soupeře zlomen dřív. Takto měl Josefov dlouho chuť hrát a trápit nás. V celkovém měřítku, žáci odvedli slušnou práci a zaknihovali další výhru tentokrát 80:52. 

V nedělním utkání dorazily na sever SŠB Pardubice. Osm statečných hostů odehrálo celých 40 minut v nasazení, ale na domácí tým to nestačilo ani zdaleka. Úvodní desetimutovka 46:0 ukázala směr utkání a hrálo se jednostranné utkání o výšši konečného skore. Utkání nakonec skončilo 140:25. Ke cti soupeři přiznat, že utkání neodchodil a celých 40 minut chtěl hrát basketbal za což zaslouží uznání. 


U12

Nejmladší Kondoři, kteří nastupují v soutěži se po měsíci představili na domácím turnaji a připravili si příjemné překvapení pro diváky. Ne že by dokázali zvítězit, ale zavládlo hned několik slibných momentů. 

Sešlo se 15 hráčů ( vlastně 14 + 1 hráčka), naše výkony mají rostoucí tendenci (už hrajeme vyrovnané pasáže a některé čtvrtiny dokonce vyhráváme). V celkovém měřítku se stále nemůžeme rovnat soupeřům, kteří jsou výkonnostně i věkově o třídu jinde, ale krůček po krůčku získáváme zkušenosti a dovednosti. A naše zlepšení není bez povšimnutí i soupeřových trenérů, kteří uznali náš pokrok. 

Třetím turnajem s Děčínem a Varnsdorfem jsme se rozloučili s těmito soupeři a od příště máme 3 kolový seriál s Teplicemi a Slovanem Litoměřice. 


Výsledky 22.10 - 23.10. 2016

Junioři U19                                                                                                                        Junioři si připsali vyrovnanou bilanci 1:1 i na domácí palubovce. Stejně jako v prvním dvoukole se Kondoři utkali s týmy z hlavního města. V sobotním utkání zadupali do země BA Sparta, když domácí junioři vstoupili o utkání s maximální koncentrací a obrovskou energií na obou koncích palubovky. BA Sparta nebyla schopna reagovat a po 6-ti minutách první čtvrtiny svítil na tabuli stav 20:0. Celkově si domácí připsali výhru 87:51, když se činilo podkošové duo Šejbl - Trachta, autoři 19 a 18 bodů.  

 V neděli dorazila do Liberce rezerva extraligové akademie GBA. V různých týmech extraligy U19 by tito hráči jistě hráli nezanedbatelnou roli, ale v tomto týmu působí pouze v rezervě. Síla kádru je tedy na nadstandardní na ligovou úroven , ale Kondoři se rozhodli rozdat si to v otevřené partii. Celý zápas se hrál v obrovském tempu a na obou stranách byl vidět fyzický basketbal. Celkově si výhru připsalo GBA v poměru 57:77, ale rozhodně se museli vydat ze svých sil a nebýt chyb na rozehrávce mohl být rozdíl i menší, pro náš mladý kádr je však tento zápas výbornou zkušeností do extraligy U17 kam většina týmu patří!

Žáci U15                                                                                                                           Žáci si připsali další 2 výhry a vylepšili bilanci na 5:1. V domácím prostředí nejdříve přetlačili houževnatý Jindřichův Hradec, který se prezentoval silovým basketbalem a dlouho trápil domácí Kondory. Ti měli k dispozici širší rotaci hráčů a především vyrovnanější pole střelců, kde hned šest hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů. Nejvíce se činil uzdravený kapitán Vláďa Kořínek autor 17 bodů, ale zdatně sekundovali i Pospíšil (15b), Starý a Musil (12b), Palas a Sertič (10b). Nakonec žáci slavili vysokou výhru 92:52, ale soupeř zanechal velmi dobrý dojem a odveta na jihu Čech jistě nebude snadnou záležitostí.                                                                                                                                                                                                                  V neděli dorazil na sever Vyšehrad, který trápil domácí méně, ale o to více se Konodři trápili se svými nepřenostmi. Malými či většími chybami nabízeli Vyšehradu možnost držet se dlouho na dostřel a živit nadějě na body. De facto rozhodl druhý poločas, který přinesl zlepšení všech činnostech a žáci mohli slavit výhru 80:45. V utkání se trojkovou ostrostřelbou zaskvěl Dan Musil, který trefil v utkání 6 trojek, celkově potom zaznamenal 30 bodů a významně se podílel na výhře. 

U13                                                                                                                                 Starší minižáci poznali po 4 prohrách pocit vítězství. Na domácí palubovce si dokázali mladí Kondoři poradit s Levharty z Chomutova a slavili 2 výhry. Celý tým odpracoval obě utkání v maximálním nasazení a ač se nevyvaroval spoustě chyb, nepřesností, tak se již objevilo spoustu basketbalových momentů. Doufáme, že tyto výkony budou mít vzestupnou tendenci i v dalším kole, kde se potkáme s Litoměřicemi. 

Výsledky uplynulého víkendu 15.10 - 16.10. 2016

Kondori se vrátili do extraligy vyrovnanou bilanci!!
V sobotu si kadeti U17 poradili s BA Sparta 38:73. Vstup byl nervózní, ale nakonec jsme soupeře zlomili v druhem poločase....
V neděli jsme stali proti favoritovi extraligy z Nymburku, ten v sobotu roztrhal Litoměřice 108:48, takže respekt byl na místě- bohužel byl přehnaný a tak první poločas vyzněl jasné pro BA Nymburk 50:23, v druhem poločase kadeti zahodili respekt a hráli vyrovnanou partii. Konečný výsledek 83:60, je povzbuzením do další práce!!
Za 14 dni již extraliga na hale KORT!!

U17 ,,B"
Rezerva extraligových kadetů se nedokázala vypořádat s Roudnickým betonem v bedně a prohrála v nadregionalni soutěži 61:51.  

U14
Žáci neudrželi domaci pevnost.

V sobotním utkání žáci dokázali zdolat houževnaté Královské Sokoli 101:58, soupeř kladl odpor celý zápas za což zaslouží uznání!
V neděli přijeli do Liberce úřadující mistři ČR v kategorii U14. Bohužel kluci se předem vzdali a podle toho vypadal první poločas 22:51, v druhem poločase si vzpomněli ze můžou bojovat a hrát basketbal a hned z toho byla vyrovnaná bitva celkové skóre 55:84 ukázalo ze hrát se dá s každým jen to chce pracovat celých 40 minut! 

U12
Máme za sebou druhý turnaj tentokrat ve Varnsdorfu. Výsledky opět nejsou ideální- Varnsdorf i Děčín jsou starsi,silnější a zkušenější ale nadšeni a energie našich malých Kondorů je odměnou....
Příště se již představíme na domaci palubovce.