1. kolo, Ne 08.04 10:00

Slavoj BK Litoměřice63
BK Kondoři Liberec45

Mladší žáci postupují do extraligy

Třetí extraligová soutěž bude k vidění od ledna v hale KORT. K juniorům U19 a kadetům U17 se přidávají také mladší žáci U14, kteří svůj postup do extraligy stvrdili na palubovkách Ústí a Litoměřic.

Oba dny se dají shrnout téměř identicky. Velká nervozita hráčů z blízkosti postupu, vůle otáčet nepříznivě se vyvíjející utkání a týmová soudržnost v těžkých chvílích.

V sobotu v Ústí se jednalo o zcela otevřen zápas. Z domácího utkání si Kondoři vezli výhry o 5 bodů, takže se opět očekával tuhý boj. Domácí tým zvolil stejnou strategii jako hosté a po celý zápas praktikoval celoplošný presink. Tato skutečnost přispěla k velmi dobré úrovni, která má být v těchto kategoriích k vidění. Hráči Liberce si po většinu utkáni udržovali mírné vedení, ale domácím tým se nikdy nevzdal a až do koncovky se jednalo o otevřený duel. Ten nakonec získali hosté v poměru 59:67.

V neděli v Litoměřicích to byla jinná káva. Domácí nastoupili pouze s devítou hráčů a strategií stojím v bedně soupeř se netrefí. Bohužel tato strategie  po 30 minut vycházela velmi dobře, kdy se hosté trápili jak s domácí obranou, tak s vlastními chybami. K tomu se přidal další velmi dobrý výkon ustředního hráče domácích Ježka, který byl ofenzivním lídrem domácích. Po třech čtvrtinách vedli domácí o 11 bodů a zdálo se, že hosty překvapivě připraví o extraligu. Kondoři však v poslední části zabrali a několika rychlými protiútoky soupeře zlomili. Nakonec si Kondoři došli pro vydřenou výhru 60:68.

Od ledna se tak domácí mohou těšit na exraligové boje s Děčínem, BŠ Praha, USK Praha, Sokolem Pražský, Sokolem Pískem, Jindřichovým Hradcem a BA Spartou.