Slavoj BK Litoměřice63
BK Kondoři Liberec45

Starší žáci s rozpaky, ale také s charakterem

Po skončení základní části ligy U15 zůstali mladí kondoři před branami extraligy a tak pro druhou půlku sezony zůstávají v ligových vodách.

První utkání v druhé části ukázalo obrovský rozdíl ligy a nadregionální soutěže. Do Liberce dorazil Jindřichův Hradec jako vítěz NRS U15 a následné kvalifikace. Soupeř určitě dorazil s pozitivním očekáváním a snahou odehrát dobré utkání. Bohužel úrověň NRS je nepřipravila na rychlost v jaké se hraje liga a tak bylo po 4 minutách skore 24:0 a v podstatě se hrálo již jen ,, o kolik". Domácí hráči vědomi si své převahy však neudrželi koncentraci a často chybovali v obraně, toho naopak hosté dokázali využívat a trestali jednoduchými koši. Konečný výsledek 106:43 asi úplně neodpovídá, ale špatná koncetrace domácích byla bohužel silnější.

V neděli dorazil tým z Písku, který se srdnatě pral o postuo do extraligy a hned se odehrával jiný zápas. Srši dostáli své pověsti a bodali domácí Kondory velmi citilivě. Hráči Kondorů se za celý zápas nedokázali přizpůsobit svižné a chytré hře hostů a po záslu obdrželi příděl 42:74. Sršni nachytali domácí Kondory asi v nejhorším výkony sezony.

Další kolo zavedlo Kondory na západ, kde se utkali s Plzní a Klatovy. Obě utkání by se dala parafrázovat jako ,, sedm statečných" protože přesně takový počet Kondorů odjel na výjezd. Sobotní utkání v Plzni začalo velmi svižně a oba týmy se více soustředily na útok, když po 6 minutách svítilo na tabuli skore 20:22. Poslední 4 minuty však Kondoři přitáhli šrouby v obraně a dokázali se utrhnout šňůrou 0:10. Od tét chvíle se do role lídrů usadil tým Liberce a kontroloval vývoj utkání, domácí tým však svoji kůži nedal zadarmo a po celé utkání nepříjemně zlobil. Hosté však ve svém středu měli trio Pospíšil, Nechanický, Žák, které se složilo na 74 bodů z týmových 88, když svých 10 bodů přihodil Vomáčka bylo o výhře rozhodnuto v poměru 57:88. Skvělý defenzivní výkon potom převedl Sembdner, který rozdal 7 bloků.

Nedělní utkání v Klatovech dohnalo hráče Kondorů v únavě. Noční přejezd Plzeň-Klatovy a úzká rotace hráčů si vyžádala své. Domácí tým si zaslouženě po celé utkání udržoval dvouciferný náskok, především díky palbě Michala Baselidese, který konto hostů zatížil 23 body ( 5 trojek). Domácí tým však nedokázal hosty za celý zápas definitivně zlomit a to se jim nakonec stalo osudným. Hosté zodpovědným přístup stahovali bod po bodu a 2 minuty před koncem se poprvé v utkání dostali do vedení. To si domácí tým ještě dokázal vzít zpátky, ale koncovku hosté zvládli na jedničku a mohli oslavit upracové, ale zasloužené vítězství 80:83. Mladí Kondoři ukázali velmi dobrý charakter, když se nepoložili ani za nepříznivého stavu a celé utkání pracovali v dobrém týmovém výkonu na zvratu utkání.

Další kapitánský výkon  předvedl Ondřej Pospíšil, který hosty trápil a násazel jim 31 bodů čímž svůj tým držel celý zápas ve hře a nedopustil žádný trhák. Zdatně mu sekundoval Josef Nechanický, který přihodil 25 bodů k nimž připojil skvělých 20 doskoků. Svůj standard opět odvedli Vomáčka s 10 body a Žák. Dobré pasáže odvedli Bouška s Ptákem a velmi dobrý výkon na obranné polovině zopakoval Sembdner ( 4 bloky + 11 doskoků) k nimž tentokrát přihodil i 7 bodů.