BK Lions Jindřichův Hradec ,,B"

11. kolo, Ne 02.12 00:00

BK Lions Jindřichův Hr..

Rezerva kadetů vstoupila do Final4.

Rezerva extraligových kadetů odehrála první tři zápasy ve skupině Final4. Nejdříve ospalým výkonem darovala vítězství Varnsdorfu, aby si na domácí palubovce připsala výhry nad BA Roudnice a Mostem.

Do Varnsdrofu jsme na žádost domácích zajížděli v páteční večer, a tak jsme čas nejdříve využili ke kvalitnímu tréninku a až následně odjezdu na utkání. V samotném utkání jsme poločas drželi s domácími krok, ale od třetí čtvrtiny nám jasně došli síly a domácí si díky velmi dobrému procentru střely i z těžkých pozic dokázali vytvořit jasný náskok, který je dovedl k pohodlné výhře 103:70. V hostujícím dresu si útočný potenciál družstva vzal na svá bedra Pepa Havel, který zaznamenal 27 bodů. Bohužel nikdo se nepřidal a v kombinaci se špatnou obranou v individuálních situacích z toho byla jasná porážka.

Bohužel nedá se nekomentovat výkon rozhodčího Menšíka, který jasně škodil obrazu utkání svým arogantním vystupováním a absolutní neznalostí basketbalových pravidel.

V domácím prostředí se rezerva kadetů nejdříve představila proti BA Roudnice. Od úvodu utkání se domácím dařila nátlaková hra s dobrým přechodem do protiútoku. Bohužel velkým limitem byla úspěšnost zakončení, kdy se domácím dařilo zahazovat i zcela jasné pozice. Od poloviny první čtvrtiny soupeř rezignoval na basketbal a pouze si pasivně stoupnul do vymezeného území a čekal co vymyslí domácí tým. Domácím se dařilo dobře držet útočná pravidla a vytvářet si spoustu otevřených střeleckých pozic, bohužel s horší úspěšností. Naštěstí jsme si dokázali pomoci 31 útočnými doskoky, která nám dávali možnost opakovaných zakončení a klidného průběhu utkání. Hosté se sice dokázali vrátit do utkání, ale dobrou hrou jsme si pohlídali závěr a připsali výhru 68:58.

Nedělní utkání proti 6 statečným z Mostu připomínalo pochodové cvičení. Úkol hostů zpomalit hru a zacpat bednu se dařil celé utkání. Domácí tým se až na vyjímky nedostával do rychlého přechodu a vlastním podceněním nechal soupeře se držet ve hře. Celé utkání bylo jako na houpačce, kde za kratší konec tahali Kondoři. Naštěstí závěr utkání se domácím podařilo otočit výsledek a připsat si výru 56:54.

Nyní již vyhlížíme domácí odvetu s Varnsdorfem, kde budeme chtít odčinit porážku.