1. kolo, Ne 08.04 10:00

Slavoj BK Litoměřice63
BK Kondoři Liberec45

Finále NRS U17

Rezerva kadetů má za sebou svůj soutěžní ročník 2017/2018 a byla to jízda. Závěru sezony nechyběl náboj, touha, atmosféra a dobré výsledky a individuální výkony, které jsou ozdobené stříbrnou tečkou. Závěrečný trojboj čekal kadety během jednoho týdne, výjezd do Roudnice, Mostu a domácí zápas Varnsdorfem. Při správné konstalaci se s Varnsdorfem mělo hrát o první příčku, ale to se muselo nejdříve vyhrát v Roudnici a Mostu.

Kadeti přistoupili k venkovním zápasům s odpovědností a vědomi si možnosti hrát finále v domácím prostředí si nejdříve poradili zcela jasně s BA Roudnice a následně také došli k výhře v Mostu. Zápas s Varnsdorfem se tedy mohl proměnit v bitvu o vítěze NRS. V lepší výchozí pozici byl hostující tým, který si z domácího utkání přivezl jasnou výhru 103:70 a pro kadety byl tedy úkol výhra o 34 bodů, pokud chtějí opravdu slavit.

První poločas tento fakt domácí Kondory svázal na tolik, že se vlastně nedostávali ke svému basketbalu. Prostupná obrana, spousta neproměněných šancí a spíše boj sami se sebou. To vše nahrálo Varnsdorfu k vedení + 6 do poločasu. Po 20-ti minutách málo kdo mohl věřit, že by se ještě něco mohlo změnit, čemuž odpovídal i v pohodě hrající soupeř. Kdo však odešel musel litovat. Druhý poločas byl jedna velká jízda domácích kadetů, ti vytáhli svoji presinkovou obranu a najednou hosté neměli účinou protizbraň jak přecházet půlící čáru, na hosty se valil jeden protiútok za druhým a vedení se pomalu dostávalo na stranu Kondorů. V momentě, kdy se domácí dostávali do trháku však dokázali hosté reagovat několika koši a zdálo se, že se opět bude hrát vyrovnanější partie. Domácí tým však odmítl nápor hostů a utahoval ,,šrouby" v obraně a po zisku dokázal stále běhat do protiútoků. Tato lavina se zastavila až závěrečným klaksonem, který byl velkou úlevou pro hosty, kteří nakonec mohli ,,oslavit" prohru ,,jen" 93:69. V součtu si titul z NRS tedy připíše Varnsdorf, když dokázal udržet svůj komfortní náskok +33 bodů.

Domácí tým si však zaslouží ohromný kredit, když druhý poločas ovládl o 30 bodů a přinesl ještě obrovské drama, které určitě muselo bavit diváky.