BK Kondoři Liberec

Oficiální stránky klubu                      
BK Kondoři Liberec
www.bk-kondori.cz

 

   Facebook        Instagram                                  
 
 
                                                                                             
   

Žáci U15 jako na houpačce

Žáci U15 jako na houpačce

Jako na houpačce, tak turbulentní byl víkend žáků U15 při dvojzápase s Nymburkem. V sobotním se nedařilo, drhla spolupráce a chyběla energie, naopak v neděli žáci vyletěli neuvěřitelně vysoko a udrželi se po celé utkání.

Sobotní utkání v Nymburce bylo spíše urputnou bitvu, kde se oba týmy natrápily s úspěšností střelby. Snaha nechyběla ani na jedné straně, ale chyby, nedůslednost a zbrklost převýšovala všechny světlé momenty. Většinu těchto negativ dokázal rychleji odmazat domácí tým, který dokázal těžit z výškové převahy svých dvou hráčů ( Studnického a Kosíka). Skore v poločase 29:21 ukazovalo, jak urputný basket se odehrává. Hosté se v útoku nemohli spolehnout takřka na nic a zahazování jednoduchých košů z pod koše byl již poslední kapkou do špatného výkonu. Druhý poločas přišlo mírní zlepšení, kdy se v dresu Liberce k velmi dobrému výkonu rozehrál kapitán Palas a držel dlouho naděje Liberce. Domácí Nymburk se však mohl opřít o čtveřici střelců, která zaznamenala takřka všechny body domácích a dotáhla tak BA Nymburk k výhře 73:59. V dresu Liberce odehrál velmi dobré utkání Tomáš Palas, který zaznamenal 29 bodů, avšak na jeho bodový příspěvěk navázal pouze Dominik Maaščuch s 11 body. Nikdo jiný se však již nepřipojil. Domácí tým si výhru určitě zasloužil a mohl tak slavit svoji 7 výhru v soutěži. 

 

Pokud byla sobota útočné trápení Kondorů, tak neděle nejde nazvat jinak než koncert. V úvodních minutách však nic nenasvědčovalo, že by Nymburk měl zažít první porářku v sezoně. Optická převaha hráčů Nymburka, dobrá nesobecká hra a aktivní obrana dělala domácím Kondorům problémy a ti se opět trápili na útočné polovině. Asi takový obrázek mohli vidět divácí prvnách 6 minut utkání. Co se však stalo od stavu 3:9 pro Nymburk bylo pro všechny šok. Šest úspěšných trojek za sebou v rozmezí pouhých 2 minut a rázem byl stav na tabuli 21:9. Hosté z Nymburka byli doslova opařeni nástupem domácích a jen bezmocně přihlíželi navyšování domácího vedení. To sice Kondoři po první čtvrtině nedurželi díky své lehkovážnosti tak vysoké, ale i 27:16 bylo velmi dobrým vkladem do utkání. Od druhé čtvrtiny si již obrany vzali ,,dovolenou" a hrál se útočný basket, který se nedal srovnávat s urputnou sobotou. Kondoři těžili z kreativity a vysoké úspěšnosti střelby za tři body. Vždy, když se Nymburk trochu nadechoval k náporu přišla z ruku domácích trojka, která je opět poslala o patro níže. Celkově zaznamenali domácí 13 trojek s úspěšností 20/13 což činí 65%. To je na kategorii U15 velmi nestandardní číslo, stejně jako počet úspěšných trojek. Domácí tým si tímto číslem velmi pomohl k výhře a uštědřil Nymburku první prohru v soutěži. Celkový výsledek 101:83 znamená také aktivní bilanci ze vzájemného zápasu, která se může v další fázi sezony jistě hodit. V nedělním utkání si udržel standard víkendu Tomáš Palas, který zaznamenal opět 29 bodů. O bod méně zaznamenal Dominik Maščuch, ale svoji bilanci vylepšil o 6 trefených trojek. 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Počet návštěv: 22722
Posledních 30 dnů: 560 | Posledních 7 dnů: 150 | Poslední den: 12

© 2019 BK Kondoři Liberec | Všechna práva vyhrazena | masar@bk-kondori.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne