BK Napos Vysoká nad Labem

13. kolo, So 12.01 16:00

BK Napos Vysoká nad La..78

Žákovská liga U15

Žáci U15 v dalším kole ligy cestovali na sever, kde se postupně představili v Ústí nad Labem a Děčíně. Již před zápasem dostala sestava rány v podobě absencí, takže se o víkendu představilo pouze 8 statečných, ale ne zcela zdravých hráčů.

V sobotním utkání udváděli mladí Kondoři poctivou práci v obrané fázi, kde si dokázali hlídat své hráče v soubojích 1na1. Zodpovědnost se podařilo udržet po celé utkání o čemž svědčí 9 faulů, kterých se Kondoři dopustili a to po celou dobu zápasu měli snahu o celoplošnou agresivní obranu. V útoku to sice nebyl nejlepší výkon, ale právě dobrá a poctivá práce v obraně držela mírné vedení na straně hostů. Ve třetí čtvrtině přišlo zlepšení a zrychlení hry, které nedokázala domácí Sluneta zachytit a Kondoři dokázali odskočit na 37:54. Právě třeří čtvrtinu vyhráli Kondoři 10:19 a odpoutali se od svých hostitelů. V závěrečné čtvrtině se domácí tým ještě pokusil o zvrat utkání, když vytáhl svoji obranu po celém hřišti, ale i s tímto si Kondoři dokázali poradit a dokráčet si pro výhru 47:73.

V nedělním utkání se Kondoři přesunuli kousek po Labi a zavítali do Děčína. Od úvodních minut bylo jasné jaké utkání se bude odehrávat. Domácí tým vědom si důležitosti, kdy bojuje o postup do extraligy, zatáhl svoji obranu na hranu a dostál své přezdívky ,, Válečníci ze Severu". Rozhodně se nejednalo o hezké utkání pro žákovskou kategorii, ale o urputný boj, kde každý tým chvíli držel vedení. Více sil v souboji nakonec  ukázali Válečníci, když se dokázali v závěrečné čtvrtině odpoutat až na 12 bodů. Hosté sice vykřesali naději, ale na zvrat to opravdu nestačilo a tak si Děčín připsal důležitou výhru v boji o postup 68:61. Smutnou kaňkou, bylo vystupování jednoho z rozhodčích, který se sám delegoval do středu dění a více byl vidět on než výkony hráčů. Bohužel tento fakt negativně ovlivnil průběh utkání, protože rozhodčí by měl být nerušivou součástí hry a to se tentokrát nestalo.