BK Kondoři Liberec

Oficiální stránky klubu                      
BK Kondoři Liberec
www.bk-kondori.cz

 

   Facebook        Instagram                                  
 
 
                                                                                             
   

Příští zápas

BK Kondoři Liberec vs BA Lynx Liberec

Datum a čas konání: 26.10.2019 16:00
Místo: Sportovní hala Kort

Žáci U15 postupují do extraligy

Žáci U15 postupují do extraligy

Žáci U15 zakončili základní část ligy. V posledních domácích zápasech si v předehrávce jasně poradili jak s Holicemi, kterým dokázali vrátit nešťastnou porážku o 2 body, tak s Pardubicemi, kterým uštědřili letos již druhý debakl. Na žádost soupeřů se utkání předehrávala již v týdnu a pro některé naše hráče to byl 6 zápas v 7 dnech či 4 zápas v 5 dnech. Tato únava se prokazovalo v některých pasážích, ale kluci ukázali svoji sílu a dokázali se vždy zmobilizovat a odehrát dobré zápasy.

Žáci U15 se tak mohou od ledna těšit na žákovskou extraligu, kde změří síly s dalšími kvalitními soupeři ze skupiny A a C. Pohledem na skupinu B ve, které Kondoři obsadili 2.místo za Nymburkem zjistíme, že si mladí Kondoři doma udrželi neporazitelnost a soupeřům zde nadělovali v průměru 96 bodů na utkání a právě Nymburk, který ovládl naši skupinu s jedinou prohrou si svůj neúspěch připsal právě v Liberci, kde padl 101:83. Na venkovních palubovkách potom Kondoři padli v Nymburce, smolně o 2 body v Holicích a zdravotně zdecimované Kondory dokázal zlomit na své palubovce Děčín. Ten se nakonec nepodívá do extraligy a tak si Kondoři tuto prohru neponesou do další části. 

Do extraligy doprovodí Nymburk a Liberec také Holice, které předváděly sympatické výkony a se všemi dokázaly hrát vyrovanané zápasy, jediný debakl si odváží právě z Liberce, kde nestačily na domácí 97:59. Dvojblok východní čechy v extralize doplňuje mládežnický hegemon z Pardubic, který dlouho vypadal, že se neprobojuje do extraligy, ale zvládl důležitou odvetu na domácí palubovce s Děčínem a zajistil si postup. 

Na zbývajících místech se seřadil Děčín. Ústí nad Labem, Sparta a Kbely. 

Pohledem do statistik zjistíme, že Kondoři své soupeře zasypávali 87,9 body na utkání a inkasovali průměrně 60,6. Na domácí palubovce jak bylo zmíněno byl průměr dokonce 96 bodů na utkání. Liberečtí hráči se dokázali velmi dobře trefovat z nejdelší vzdálensoti, když průměrují 6 trojek na utkání, ale například Nymburk zasypali 13 trojkami, Holice 11. V trojkové kanonádě si libuje čtveřice Maščuch (24 trojek), Palas (18), Kořínek (17) a Slowiak (15). 

Tomáš Palas je potom nejlepším střelcem družstva s průměrem lehce přes 21 bodů na utkání. Nejvíce trestnách hodů si potom dokázal vynutit Tadeáš Slowiak, který střílel 59 trestných hodů a drží si velmi dobrou 61% úspěšnost Velkou výhodou celého týmu je vyrovnanost hráčů. V celém poli máme hned pětici dvouciferných střelců a v zápasech se vždy přidávají hráči z lavičky, kde se daří vždy někomu jinému což je velkou výhodou pro celý tým. 

Neusnout však na vavřínech, velmi slušná základní část je pro nás již minulostí a musíme směřovat pohledy na extraligové boje, které vypuknou od ledna. Zde se bude rozhodovat o úspěchu a neúspěchu v sezoně stejně jako o postupujících na MČR U15. 

S jistotou můžeme říct, že extraligu doplní ze skupiny A: úřadující Mistr ČR v ročníku 2004 Sokol Pražský, dále Sokol Písek, USK Praha a s největší pravděpodobností také BŠ Tygři Praha. Čtveřici ze skupiny B již známe- Nymburk, Liberec, Holice a Pardubice. Ze skupiny C už mají postup zajištěný Tygři Brno, SAM Brno a poslední 2 místa zaberou týmy z trojúhelníku Přibor, Snakes Ostrava, Kroměříž. Kde v současné chvíli má nejhorší psotavení Kroměříž a cestuje k přímé konfrontaci od Ostravy a Příboru.

Máme se tedy na co těšit a víme, že nás čekají jistě 2 velmi těžké výjezdy na Moravu, podíváme se na jih čech a také do hlavního města.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Poslední zápas

Basket Poděbrady
BK Kondoři Liberec
106:24
Podrobnosti

Tabulka

1. AŠ Mladá Boleslav 9 362:712 13
2. BC Kolín 5 556:153 10
3. Basket Poděbrady 5 462:212 9
4. BK Brandýs nad Labem 5 391:291 8
5. Slavoj Český Brod 5 216:401 7
6. BA Lynx Liberec 5 223:469 5
7. BK Kondoři Liberec 4 171:344 4

Kompletní tabulka

Počet návštěv: 25270
Posledních 30 dnů: 845 | Posledních 7 dnů: 183 | Poslední den: 27

© 2019 BK Kondoři Liberec | Všechna práva vyhrazena | masar@bk-kondori.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne