BK Kondoři Liberec

Oficiální stránky klubu                      
BK Kondoři Liberec
www.bk-kondori.cz

 

   Facebook        Instagram                                  
 
 
                                                                                             
   

Příští zápas

BK Kondoři Liberec vs BA Lynx Liberec

Datum a čas konání: 26.10.2019 16:00
Místo: Sportovní hala Kort

Skvělý vstup do extraligy pro starší žáky

Skvělý vstup do extraligy pro starší žáky

Žáci U15 navazují na velmi dobré výkony ze základní části a vstup do druhé poloviny soutěže jim vyšel na výbornou. V prvním extraligovém víkendu přivítali na své palubovce týmy z jihomoravské metropole. V sobotním utkání se podařilo po poločase zlomit tým SAM BŠM Brno v neděli potom po velkém obratu přišla výhra na Tygry JBC Brno.

V sobotním utkání se na palubovce pod Ještěděm představil bronzový tým z MČR U14 v ročníku 2004. Prim hraje na rozehrávce fyzicky disponovaný Jakub Nečas, který dělal domácím největší problémy. Celý první poločas se jednalo o naprosto vyrovnané utkání, domácí Kondoři se dlouho prali se svoji nervoizou a také s absencí jejich tradiční trojkové kanonády. Do šaten se odcházelo v poločase za spravedlivého skore 36:36. Nástup do druhé půle přeci jenom vyšel lépe domácímu souboru, který se stále tlačit do rychlé hry, kterou postupem času přestal soupeř stíhat. Odpovědnost na sebe v těchto chvílích za Brno bral především Nečas, který střílel s vysokou úspěšností a držel hosty na dostřel i po třech čtvrtinách 62:56. Závěrečná desetiminutovka slidbovala ještě tuhý boj, ale ten domácí tým odmítl a rázně udal smět utkání. Velmi dobrá obrana a smrtící brejky navýšily rychle vedení na příjemný rozdíl 74:62.. V polovině poslední čtvrtiny se hosté ještě time-outy snažily změnit vývoj utkání, ale odpověď Kondorů byla závěrečná šňůra 20:2 a nakonec i jasné vítězství 94:64. Domácím se nepodařilo eliminovat klíčového hráče hostů Jakuba Nečase, který zaznamenal 39 bodů, ale nenašel výraznější podporu kromě Rychteckého. Naopak v Kondořím dresu se našla hned pětice dvouciferných střelců. Velmi dobře se při nástupu ukázala také nová akvizice z Děčína- Tadeáš Trbola, který náš tým posílil. Bohužel jeho vystoupení mělo krátkého trvání, když si nepříjemně zranil kotník.

 

Nedělní utkání proti dalšímu týmu z Brna bylo další zkouškou pro mladé Kondory. Už před zápasem museli Kondoři vstřebat absenci dalšího hráče v krátkém časovém sledu, takže po sobotní zranění Trboly se přidal i Michal Matoušek jen těsně před utkáním. Úvod utkání se stejně jako sobotní partie nesl ve vyrovnaném duchu. Často se střídala akce koš za koš. Na žákovský basketbal se hrálo v dobrém tempu, nechyběly tvrdé souboje a pohledné akce, které byly doplněny individuálními výkony na obou stranách. Po první čtvrtině svítilo na tabuli skore 24:22, ale opticky začínali mít více ze hry Tygři z Brna. To se potvrdilo ve druhé čtvrtině, kdy se dokázali několikrát utrhnout bodově od Kondorů a nakonec si do poločasu nesli vedení 37:48. Třetí čtvrtina nepřinášela do utkání příliš změn, domácí se snažili hrát v maximálním tempu, bojovat a držet se na dostřel. Tygři si celkem ,,zkušeně" hlídali své vedení, které bylo po 30-ti minutách 59:69. Úvod závěrečné periody však ukázal, že poměr sil na hřišti se pomalu mění a Kondoři začali dostávat Tygry pod silný tlak. Prvních 120 vteřin patřilo jasně domácím v poměru 8:0, hosté dokázali reagovat trojkou, kterou domácí dokázali okamžitě vrátit. Ještě v 7.minutě zvýšili hosté na 76:81, ale pohled na palubovku sliboval ještě drmatickou koncovku. Rychlé 4 body z rukou domácích vkradly nervozitu do tábora hostů, ti začali kupit chyby a toho domácí soubor dokonale využil ke zvrácení utkání. Závěrečné tři minuty Kondoři ovládli 10:1 a mohli tak zaslouženě slavit vybojovanou a po průběhu i překvapivou výhru 86:82: 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Poslední zápas

Basket Poděbrady
BK Kondoři Liberec
106:24
Podrobnosti

Tabulka

1. AŠ Mladá Boleslav 9 362:712 13
2. BC Kolín 5 556:153 10
3. Basket Poděbrady 5 462:212 9
4. BK Brandýs nad Labem 5 391:291 8
5. Slavoj Český Brod 5 216:401 7
6. BA Lynx Liberec 5 223:469 5
7. BK Kondoři Liberec 4 171:344 4

Kompletní tabulka

Počet návštěv: 25270
Posledních 30 dnů: 845 | Posledních 7 dnů: 183 | Poslední den: 27

© 2019 BK Kondoři Liberec | Všechna práva vyhrazena | masar@bk-kondori.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne