Skvělý vstup do extraligy pro starší žáky

Skvělý vstup do extraligy pro starší žáky

Žáci U15 navazují na velmi dobré výkony ze základní části a vstup do druhé poloviny soutěže jim vyšel na výbornou. V prvním extraligovém víkendu přivítali na své palubovce týmy z jihomoravské metropole. V sobotním utkání se podařilo po poločase zlomit tým SAM BŠM Brno v neděli potom po velkém obratu přišla výhra na Tygry JBC Brno.

V sobotním utkání se na palubovce pod Ještěděm představil bronzový tým z MČR U14 v ročníku 2004. Prim hraje na rozehrávce fyzicky disponovaný Jakub Nečas, který dělal domácím největší problémy. Celý první poločas se jednalo o naprosto vyrovnané utkání, domácí Kondoři se dlouho prali se svoji nervoizou a také s absencí jejich tradiční trojkové kanonády. Do šaten se odcházelo v poločase za spravedlivého skore 36:36. Nástup do druhé půle přeci jenom vyšel lépe domácímu souboru, který se stále tlačit do rychlé hry, kterou postupem času přestal soupeř stíhat. Odpovědnost na sebe v těchto chvílích za Brno bral především Nečas, který střílel s vysokou úspěšností a držel hosty na dostřel i po třech čtvrtinách 62:56. Závěrečná desetiminutovka slidbovala ještě tuhý boj, ale ten domácí tým odmítl a rázně udal smět utkání. Velmi dobrá obrana a smrtící brejky navýšily rychle vedení na příjemný rozdíl 74:62.. V polovině poslední čtvrtiny se hosté ještě time-outy snažily změnit vývoj utkání, ale odpověď Kondorů byla závěrečná šňůra 20:2 a nakonec i jasné vítězství 94:64. Domácím se nepodařilo eliminovat klíčového hráče hostů Jakuba Nečase, který zaznamenal 39 bodů, ale nenašel výraznější podporu kromě Rychteckého. Naopak v Kondořím dresu se našla hned pětice dvouciferných střelců. Velmi dobře se při nástupu ukázala také nová akvizice z Děčína- Tadeáš Trbola, který náš tým posílil. Bohužel jeho vystoupení mělo krátkého trvání, když si nepříjemně zranil kotník.

 

Nedělní utkání proti dalšímu týmu z Brna bylo další zkouškou pro mladé Kondory. Už před zápasem museli Kondoři vstřebat absenci dalšího hráče v krátkém časovém sledu, takže po sobotní zranění Trboly se přidal i Michal Matoušek jen těsně před utkáním. Úvod utkání se stejně jako sobotní partie nesl ve vyrovnaném duchu. Často se střídala akce koš za koš. Na žákovský basketbal se hrálo v dobrém tempu, nechyběly tvrdé souboje a pohledné akce, které byly doplněny individuálními výkony na obou stranách. Po první čtvrtině svítilo na tabuli skore 24:22, ale opticky začínali mít více ze hry Tygři z Brna. To se potvrdilo ve druhé čtvrtině, kdy se dokázali několikrát utrhnout bodově od Kondorů a nakonec si do poločasu nesli vedení 37:48. Třetí čtvrtina nepřinášela do utkání příliš změn, domácí se snažili hrát v maximálním tempu, bojovat a držet se na dostřel. Tygři si celkem ,,zkušeně" hlídali své vedení, které bylo po 30-ti minutách 59:69. Úvod závěrečné periody však ukázal, že poměr sil na hřišti se pomalu mění a Kondoři začali dostávat Tygry pod silný tlak. Prvních 120 vteřin patřilo jasně domácím v poměru 8:0, hosté dokázali reagovat trojkou, kterou domácí dokázali okamžitě vrátit. Ještě v 7.minutě zvýšili hosté na 76:81, ale pohled na palubovku sliboval ještě drmatickou koncovku. Rychlé 4 body z rukou domácích vkradly nervozitu do tábora hostů, ti začali kupit chyby a toho domácí soubor dokonale využil ke zvrácení utkání. Závěrečné tři minuty Kondoři ovládli 10:1 a mohli tak zaslouženě slavit vybojovanou a po průběhu i překvapivou výhru 86:82: 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.
Město Liberec Liberecký kraj Česká basketbalová federace MŠMT Preciosa Federal Cars Stima Sport Park Liberec Basket obchod
EPP- Pomáhej pohybem, Nadace ČEZ
Decathlon
5+2 deník Liberecký deník Liberecká drbna DOBROMAT Lion Sport
ELAI
Slovan Varnsdorf Broker Consulting TJ AŠ Mladá Boleslav

Počet návštěv: 27480
Posledních 30 dnů: 612 | Posledních 7 dnů: 227 | Poslední den: 19

© 2020 YDEA | Všechna práva vyhrazena | karel_v@depusa.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne