BK Kondoři Liberec

Oficiální stránky klubu                      
BK Kondoři Liberec
www.bk-kondori.cz

 

   Facebook        Instagram                                  
 
 
                                                                                             
   

Příští zápas

BK Kondoři Liberec vs BK Brandýs nad Labem

Datum a čas konání: 28.9.2019 00:00
Místo: Sportovní hala Kort

Žáci U15 hájí domácí palubovku

Žáci U15 hájí domácí palubovku

160 dnů! Přesně tolik dní, když se podíváme na datum 22.2.1019 hájí svoji domácí palubovku v KORTCE starší žáci U15 před nájezdníky. Ústí nad Labem, Děčín, Sparta, Kbely, Nymburk, Holice, Pardubice, Tygři Brno, SAM Brno a v předposledním únorovém víkendu se přidal také Písek a Tygři Praha. Velmi nadějná šňůra dává U15 naději, že se mohou probojovat na závěrečný podnik své věkové kategorie, ale před nimi je ještě spousta práce, zápasů a nutnosti kvalitně trénovat. I přes poslední 2 výhry je nutné zvednout výstražný prst! Po velmi dobrém sobotním výkonu, přišla nedělní krize a velké trápení se srdnatě bojujícími Tygry Praha. Co se o víkendu povedlo, bylo zapracování 3 nových tváří, které si našly cestu do Kondořího dresu z Ústí nad Labem.

48, 44, 43, 40, 40,40, to jsou některé střelecké zápisy Josefa Svobody, který hájí barvy Písku a je nejlepším střelcem kategorie U15. Zde ležel velký úkol před domácím týmem. Zastavit tohoto hráče a narušit jeho souhru s ústředním rozehrávačem Hejlem. Velmi dobře se úkolu zhostil Šimon Kořínek, který odvedl velký kus práce a donutil Svobodu do spousty těžkých zakončení a velmi mu znepříjemnil celý zápas. Utkání se hrálo od úvodu v dobrém tempu a byl vidět ofenzivní basketbal čemuž odpovídalo skore 22:23 po první čtvrtině. Přeci jenom více to byla voda na mlýn domácích, kteří disponují širší rotací a právě, zde se ukázala první velká výhoda. V domácím dresu odehrál velmi dobré představení Vojta Matoušek, který zaznamenal 17 bodů, ale odváděl také skvělou práci na doskoku, kde sebral spoustu míčů. Právě tento hráč byl strůjcem bodové šňůry domácích, která znamenal příjemné poločasové vedení 49:38. Po návratu z šaten se domácí dostali do trháku, který se nedařilo hostům zastavovat. Výsledkem bylo narůstání rozdílu ve skore až na 78:53. Domácí tým odváděl velmi dobrou práci, když se opíral o kolektivní pojetí útoku o čemž svědčí hned pětice dvouciferných střelců. Naopak tým hostů spoléhal na individuální kvality dua Hejl-Svoboda, které potvrdilo svoji úroveň, když se složilo na 52 z celkových 67 bodů. Právě, zde byl největší rozdíl mezi oběma týmy, když domácí tým rozložil své body mezi více hráčů. Utkání přineslo pohledný žákovský basketbal v dobrém tempu, s nasazením a pohlednou hrou na obou stranách. Nakonec si výhru odnesl domácí tým, který dokázal zdolat Písek 102:67 a připsal si důležitou výhru do tabulky.

V neděli čekal na domácí Liberec ,,tradiční" zápas papírových předpokladů. Pod Ještěd dorazil tým Tygrů z Prahy. Ti sice nemají žádnou výhru v extralize, ale většinu svých soupeřů trápí a prohrávají zápasy v koncovkách. Kdo čekal, že domácí tým po velmi dobré sobotě odvede skvělý výkon i v neděli musel být zklamaný. Kondoři se celým utkáním protrápili, když se nedokázali odtrhnout od bojujících Tygrů. Vždy, když se domácí nadechli k bodové šňůře a vše vypadalo na definitivní zlomení odporu, přišla sada neuvěřitelných chyb v obraně, kterí hosty držely ve hře. Domácí tým se mohl opět spolehnout na bodové rozložení sil, ale tentokrát chyběla obvyklá rychlost, dravost a hlad po vítězství. Nakonec to stačilo na výhru ,,jen" 82:72, ale právě tento zápas by měl sloužit jako velké varování, že není jednoduchých zápasů v extralize a, že si všehno musíme zasloužit nasazením, bojovností a chutí hrát po celou dobu utkání!

 

Ve finále se dá říct, že se podařilo splnit úkoly na ,,110%" 4 zápasy v extralize a 4 výhry, to je více, než dobrý start. Nyní se žáci přesunou na Moravu a Slezsko a během prvních 8 březnových dnů, zde sehrají 4 těžká utkání, kdy postupně změří síly s Tygry Brno, SAM Brno, Ostravou a Příborem. Uvidíme, jak se bude dařit na venkovních palubovkách a především v těžkých destinacích odkud se body nevozí vůbec lehce 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Poslední zápas

BA Nymburk
BK Kondoři Liberec
145:10
Podrobnosti

Tabulka

1. AŠ Mladá Boleslav 4 92:293 5
2. BK Brandýs nad Labem 2 173:97 3
3. BC Kolín 1 139:30 2
4. Basket Poděbrady 1 76:51 2
5. Slavoj Český Brod 1 21:122 1
6. BA Lynx Liberec 1 30:139 1
7. BK Kondoři Liberec 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Počet návštěv: 24266
Posledních 30 dnů: 876 | Posledních 7 dnů: 290 | Poslední den: 42

© 2019 BK Kondoři Liberec | Všechna práva vyhrazena | masar@bk-kondori.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne