Smršť zápasů v žákovské extralize

Smršť zápasů v žákovské extralize

10 zápasů! Přesně takovou porci utkání musí zvládnout žáci U15 v březnovém termínu extraligy. Předehrávky, dohrávky a běžný kalendář připravil Kondorům opravdu výživný měsíc. Po náročném 4 zápasovém tripu po Moravě a Slezsku ( 2x Brno, Ostrava, Příbor) si žáci odskočili do Prahy, aby se nyní na 3 zápasy vrátili do Liberce.

Březnovou smršť utkání odstartoval zápas s aktuálně největším favoritem extraligy U15 a tím jsou Tygři JBC Brno. Tým, který prohrál jediné utkání v Liberci o 4 body, od té doby kosí všechny soupeře v průměru o 50 bodů. Kondoři se však nezalekli a na Morendě svědli statečný boj, když se dokázali několikrát vrátit do utkání a dokonce se vyškrábali až z mínus 16 bodů. Na žákovské poměry se odehrávalo velmi rychlé a pohledné utkání, které přineslo přehlídku velmi dobrých individuálních výkonů ( v jeden moment se na palubovce potkalo 8 reprezentantů), pohledných týmových akcí i emocí. Nakonec si v utkání dokráčeli pro odplatu domácí hráči, kteří dokázali Liberec zlomit a zvítězit o 4 body. 

Druhý den po náročném utkání se Kondoři předstaili na palubovce druhého týmu z Brna SAM BŠM. Kondorům bohužel chyběla energie ze soboty a tak se na palubovce 25 minut odehrávala jasná záležitost pro domácí. Domácí tým dokonale využil malátného výkonu Kondorů a postupně si vybudoval až 30-ti bodové vedení. V posledních minutách sice Kondoři dokázali opticky vyrovnat hru, ale na víc než na korekci konečného výsledku 97:75 to opravdu nestačilo. 

 

Po návratu z výjezdu do Brna na Kondory čekaly 3 dny tréninků a odjezd na další těžký trip, který tentokrát přinesl Ostravu a Příbor. Tým Snakes Ostrava má ve svém středu Jana Křenka, který díky svým fyzickým dispozicím dokázal takřka sám rozhodnout o osudu utkání. Jeho 204cm bylo ve vzájemném utkání překážkou se, kterou si hosté nedokázali poradit, když mu umožnili až příliš  útočných doskoků, které přetavil v jednoduché body. V týmu Kondorů se začal projevovat náročný program a tým si v koncovce nechal soupeře až příliš odskočit na 97:72. Utkání bylo opticky mnohem vyrovnanější než napovídá konečný výsledek, ale nekoncentrovanost v závěrečných 7 minutách umožnila Snakeům navýšit konečný rozdíl až na 25 bodů.

 

Čtvrtý zápas v 7 dnech zavedl Kondory do Příbora a s ohledem na úbytek fyzických sil se dal očekávat velmi těžký zápas. Domácí tým se prezentoval velmi sympaticky, když trápil Kondory celoplošnou obranou a dobrou tříbodovou střelbou. To stačilo domácím na průběžné vedení, když se přidala katastrofální 3 čtvrtiny, kdy Kondoři bojovali spíš sami se sebou než se soupeřem všem a divácí v hale už pomalu začali slavit výhru domácích, úvod 4 čtvrtiny a koš, který navýšil domácí vedení na 14 bodů dával všem jistě klid a optimismus. V tento moment však nastal zlom, hosté z Liberce začali postupně ukrajpvat z náskoku domácích až se dokázali dostat na rozdíl 8 bodů, po time-outu domácího trenéra přichází snových 100 vteřin hostů, kteří tuto pasáž zvádli v minisérii 0:11, překlopili vedení na svoji stranu a zlomili tám domácí tým. Kondoři si v tomto utkání, které připomínalo spíše horskou dráhu nakonec dokázali dojít pro výhru 71:84. 

 

5 utkání v 11 dnech poslalo Kondory už blíže domovu, když se představili proti úřadujícímu Mistru ČR, kterým je Sokol Pražský. Domácí tým svedl v prvním poločase s Kondory relativně vyrovnanou bitvu, kdy si ale Sokolové dokázali vybudovat 10-ti bodový náskok. Tento problém se nejevil jako nikterak závažný, ale návrat ze šatny všechny přesvědčil o opaku. Během prvních 3 minut si domácí tým vybudoval náskok o 25 bodů a bylo po zápase. Utkání se Kondorům už podařilo opět jen kosmeticky upravit, když zlepšeným výkonem alespoň upravili konečný výsledek na 102:77. 

 

6 a 7 utkání během 16 dnů znamenalo pro Kondory konečně návrat na domácí palubovku. A efekt KORTKA zafungoval 100%. Po sobotní zahřívací jízdě proti Příboru, kde si kluci opět dokázali po delší době vyhovět na útočné polovině znamenal výhru 97:71. V obraně bylo opět více okének než jen zdrávo a symapticky hrající soupeř z Příboru toho dokázal hravě využívat a především v prvním poločase trápil tým Liberce. V druhém poločase se projevila kondiční převaha na straně Liberce, který soupeře přeběhal a došel si pro další extraligovou výhru.

 

Na neděli Kondoři připravili všem v hale velmi příjemné překvapení. Po týdnu se opět představili proti Snakes, které doma zvítězilo o 25 bodů. Ale z Liberce odjíždí s nepořízenou. Domácí tým odvedl asi nejlepší defenzivní výkon v sezoně, když velmi dobře bránil hostující dvojici Křenek-Leibner. Velmi kompaktní výkon na obranné polovině s velkou dávkou obětavosti slavil úspěch,  v útoku slavila domácí kreativita, chuť a velmi dobrý útočný potenciál družstva. Domácí tým si po 30 minut držel mírné vedení a bod po bodu se odtahoval od soupeře až si mohl po třech čtvrtinách hýčkat vedení 69:54. Ovšem ještě jeden moment překvepní si Kondoři nechali do závěrečné desetiminutovky, kdy soupeře dokázali jasně přehrát a dotáhnout utkání k výhře 95:66. Tímto výsledkem si Kondoři nejenom zajistili účast na MČR U15, ale pro los skupin dokázali zvrátit i nepřijémné skore ze vzájemného utkání. 

Kortka je tedy letos opravdovým hradem, když žádný tým nedokázal zatím najít recept na domácí Kondory. Ti mají před sebou 2 poslední domácí zápasy, kdy budou čelit nájezdům USK Praha a Sokolům ze Žitné ulice. 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.
Město Liberec Liberecký kraj Česká basketbalová federace MŠMT Preciosa Federal Cars Stima Sport Park Liberec Basket obchod
EPP- Pomáhej pohybem, Nadace ČEZ
Decathlon
5+2 deník Liberecký deník Liberecká drbna DOBROMAT Lion Sport
ELAI
Slovan Varnsdorf Broker Consulting TJ AŠ Mladá Boleslav

Počet návštěv: 27480
Posledních 30 dnů: 612 | Posledních 7 dnů: 227 | Poslední den: 19

© 2020 YDEA | Všechna práva vyhrazena | karel_v@depusa.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne