Skvělý týmový úspěch mladých Kondorů

Skvělý týmový úspěch mladých Kondorů

Skvělého výsledku dosáhli mladí Kondoři v kategorii U15, když si z MČR v Brně odváží bronzové medaile. Po loňském 6.místě z MČR U14 se tak tým posunul už mezi top 3 týmy v republice. Na úspěchu se podílelo hned několik hráčů i ze spolupracujících klubů, kterým tímto patří veliké díky, že umožnily svým hráčům přechod do Liberce. Slovan Varnsdorf, Sokol Novák Paka, TJ AŠ Mladá Boleslav, BC Benešov, Sluneta Ústí nad Labem a BK Synthesia Pardubice, právě tyto kluby byly nápomocné při naší medailové cestě.

Na MČR se Kondoři probojovali z extraligy, kde obsadili 4.místo po základní části a pro šampionát byli nalosováni do skupiny A s Pískem, Příborem a Sokolem Pražským.

Vstup do šampionátu vyšel Kondorům na jedničku, hned v prvním utkání si dokázali poradit s Pískem, který patří k nejhouževnatěhším týmům v soutěži, díky skvělému vstupu a širší rotaci si Kondoři připsali důležitou výhru do tabulky. Druhé utkání se Sokolem Pražským přineslo 2 různé poločasy, úvod utkání patřil zcela hráčům od Ještědu výsledek 12:31 po první čtvrtině, skvělá týmová hra na obou stranách palubovky a veliké nadšené nedáváalo soupeřům ze Žitné žádnou šanci. V druhé čtvrtině však Kondoři zpomalili a soupeř se nadechl a do poločasu si nesl milosrdný rozdíl 33:47, třetí část ovládli naopak hráči Sokola, když svou celoplošnou obranou nutili Kondory k chybám a děj utkání se zcela obrátit. Závěr utkání byl jako na houpačce, kde se oba týmy mohly dostat k výhře, ale nakonec se více štěstí přiklonilo k Sokolu a ten mohl slavit výhru 96:92.

V závěrečném utkání si Kondoři poradili s velmi symapticky hrajícím Příborem, který dokázal odehrát celých 40 minut velmi boovných a donutil Kondory k veliké koncentraci, kdy si nikdo nemohl být dlouho jistý výsledkem. 

Souběh ostatních výsledků, přinesl Kondorům první místo ve skupině a pro semifinále soupeře SAM BŠM Brno. S tímto týmem jsme si z extraligy vezli bilanci 1:1, takže šance byly naprosto vyrovnané. Do utkání daleko lépe svtoupili hráči Brna, když se jim podařilo eliminovat naše silné stránky, jako rychlý přechod do protiútoku a hru 1na1. Komapktní obrana Brna nás udržela na 59 bodech což je 35 bodů pod naším dlouhodobým průměrem, bohužel za celé utkání jsme nenašli recept na hru Brna a to po zásluze mohlo slavit postup do finále.V útoku nás trápila pestrá hra Šimona Jelínka, který nám v dresu soupeře dělal opravdu značné problémy...

Nám naopak zbyl boj o bronzové medaile, kde nás opět čekal Písek. Ten své semifinále vypustil a ušetřil tak spoustu sil do závěrečného dne. Do utkání měl Písek daleko lepší vstup a působil hladově- zcela přirozeně bojovalo se o medaile!!! Nám se dařilo hrát trpělivě a bod po bodu stahovat náskok soupeře, který se dostal i na 10 bodů. Tento vývoj mělo utkání po 30 minut. Vstup do 4 části měli daleko lepší Kondoři. Šňůra 13:0 a z toho konečně dvě trojky, nám nalila novou energii do žil, mírné vedení jsme dokázali držet až do konce, kde jsme si při velké radosti došli pro bronzové medaile.

 

Obecně k šampionátů- ač nám nejde v první řadě o výsledky, tak medaile je vždy velkou odměnou a skvělým úspěchem týmu, možná jsme mohli zvládnout semifinále a mohli jsme vědět, že máme již nějakou mediali jistou o to větší radost byla po zvládnutém boji o bronzový kov. Musím vyzdvihnout přínos všech hráčů, kteří na MČR odcestovali, kdokoliv odehrál jakýkoliv počet minut, tak stále žili s týmem a podporovali ho. 

 

Nesmíme zapomínat ani na fantastickou podporu od našich fanoušků, kteří nám dávali pocit, že jsme v Brně na domácí půdě s takovou podporou, byla velká zodpovědnost potěšit naše příznivce.

V neposlední řadě musíme poděkovat panu Holasovi, který nám poskytl velikou podporu nejenom pro MČR, ale také v extraligové sezoně. Zároveň vyjadřujeme veliké poděkování všem partnerům v čele s městem Liberec a Libereckým krajem. 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.
Město Liberec Liberecký kraj Česká basketbalová federace MŠMT Preciosa Federal Cars Stima Sport Park Liberec Basket obchod
EPP- Pomáhej pohybem, Nadace ČEZ
Decathlon
5+2 deník Liberecký deník Liberecká drbna DOBROMAT Lion Sport
ELAI
Slovan Varnsdorf Broker Consulting TJ AŠ Mladá Boleslav

Počet návštěv: 27480
Posledních 30 dnů: 612 | Posledních 7 dnů: 227 | Poslední den: 19

© 2020 YDEA | Všechna práva vyhrazena | karel_v@depusa.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne