BK Kondoři Liberec

Oficiální stránky klubu
BK Kondoři Liberec
www.bk-kondori.cz  

   Facebook    Instagram   Youtube     Twitter                          
 
                                                                                             

BK Kondoři Liberec

2. kolo, So 06.10 00:00

BVK Holice
BK Kondoři Liberec

BK Kondoři Liberec

3. kolo, Ne 07.10 12:00

BK Napos Vysoká nad La..
BK Kondoři Liberec

BK Kondoři Liberec

4. kolo, So 20.10 00:00

BK Brandýs nad Labem
BK Kondoři Liberec

BK Kondoři Liberec

5. kolo, Ne 21.10 00:00

TJ AŠ Mladá Boleslav
BK Kondoři Liberec

TJ Tesla Pardubice

6. kolo, So 03.11 00:00

BK Kondoři Liberec
TJ Tesla Pardubice

TJ Sokol BK Chrudim

7. kolo, Ne 04.11 00:00

BK Kondoři Liberec
TJ Sokol BK Chrudim

BK Kondoři Liberec

8. kolo, So 17.11 00:00

Basket Poděbrady
BK Kondoři Liberec

BK Kondoři Liberec

9. kolo, Ne 18.11 00:00

Sokol Kutná Hora
BK Kondoři Liberec

Vlci Žďár nad Sázavou

10. kolo, So 01.12 00:00

BK Kondoři Liberec
Vlci Žďár nad Sázavou..

BK Lions Jindřichův Hradec ,,B"

11. kolo, Ne 02.12 00:00

BK Kondoři Liberec
BK Lions Jindřichův Hr..

Vysvědčení mladších žáků U14

Vysvědčení mladších žáků U14

Vysvědčení kategorie U14 si rozdělíme na 3 části, protože přesně takto se tým i vyvíjel a prezentoval. V základní části žákovské ligy, se tým utkal v silné skupině s Děčíne, Ústím nad Labem(zde došlo ke skvělému momentu), Litoměřicemi, Varnsdorfem, Roudnicí nad Labem, Mladou Boleslaví a Tygry BŠ Praha. Při pohledu na rozlosování se postup do extraligy zdál jako těžkým úkolem, ještě těžším se stal v momentě skládání kádru na sezonu, úzká rotace, hostující mladší hráči a zdravotní komplikace, které tým zastihly. Zde si však výrazně svoji roli vyprofiloval mladý David Douša z USK Praha.

Nutno říct, že tým posílil před sezonou Tomáš Svoboda, který se odhodlal ke kroku z BC Benešov a stal se výraznou posilou, nejenom basketbalovou, ale především se stal velmi silným lidským elementem. V základní části se tým musel nejdříve potýkat s absencí kapitána Tomáše Palase, když už se vrátil, přišel tým tentokrát o Tadeáše Slowiaka. Toto střídání, nás poslalo do momentů, kdy jsme zápasy hráli v 9-10 lidech, což třeba při losech 3 zápasy ve 3 dnech bylo takřka brutální. 

Tým se však vyvíjel a v první části nestačil jen na Děčín a Tygry Praha. První velkou zkoušku kompletního, ale ne zdravého týmu bylo Ústí nad Labem na domácí palubovce. Výhra nad silným soupeřem, který proháněl vedoucí duo byla energie do další práce. Druhým výrazným momentem byla domácí odveta s BŠ Tygři Praha, po porážce na palubovce soupeře skoro o 40 bodů se šlo do domácí odvety. Kondoři díky marodce měli na zápas 9 hráčů, ale ohromná vůle a nasazená znamenaly doslova šok, když si Tygři zapsali vůbec první porážku a to ještě o 23 bodů! Od tohoto momentu již vše vypadalo slibně směrem k extralize a po zvládnutém těžkém výjezdu Ústí - Litoměřice se mohla slavit extraliga. 

 

Po základní části přišel jeden velký zlom a podle mého historický milník. Kondoři Liberec a Sluneta Ústí nad Labem se dohodli na spolupráci a v rámci extraligy přichází kvartet hráčů do Kondorů. Kluci z Ústí do týmu skvěle zapadli a zápas od zápasu se tým zlepšoval. Úvodní bilance 3:3 dávala naděje snít o MČR, ale vyrovnanost extraligy nás mohla kdykoliv pohltit. Důležitým bodem se nakonec ukázala domácí výhra nad USK a Jindřichovým Hradcem. Ale definitivní zlom přišel až na tripu v Písku a Jindřichově Hradci. Jak je naším zvykem odjelo se v okleštěné sestavě a Písek nás celkem pohodlně opět spláchl. Druhý den se hrálo v JH, kde čekal kompletní soupeř, který už se sápal pomalu k účasti na MČR, den předem spláchl konkurenta z Děčína a už si brousil zuby, ale Kondoři ukázali ohromnou vůli a bojovnost a byla z toho doslova šokující výhra 67:68 a MČR na dosah ruky. Když se uváží, že se odjelo bez obou guardů druhé pětky, tak se tomu těžko věřilo v systému passarela. 

Doma už se podařilo postup dotáhnout a kluci si tak zajistili hodně neočekávané prodloužení sezony, když měli jistotu MČR již 4 kola před koncem. 

 

Samotné MČR bylo pro tým odměnou za práci v sezoně, ale ještě nebyl konec a chuť, hladovost a vůle kluků byla taková, že se chtěli prát o co nejlepší umístění. Opět nás potkala náročná skupina Písek ( 2x nás jasně porazil v sezoně), Snakes ( 2 roky bez prohry) a Nymburk ( typově velmi dobře složený tým). Už po příjezdu na šampionát bylo jasné, kde nás bude tlačit bota v každém týmu byli již hráči 195+cm, v našem kádru se horko těžko hledal hráč 185+cm. I tak kluci opět předvedli svoji vůli s Pískem sehráli krásný vyrovnaný zápas, který skončil o 5 bodů, jaká to změna oproti extralize, Nymburk nás ve skupině přejel o 18, ale v boji o konečné 5. místo byl rád za závěrečný klakson a výhru o 4 body, Snakes bylo svoji fyzickou převahou mimo naše možnosti a byl z toho jasný debakl, ale nutno říct, že prostor dostali hlavně maldší kluci a kluci z lavičky, výhra na MČR nakonec přišla nad Děčínem, která rozsoudila ,,krále severu" po bilanci 1:1 v extralize přišlo vítězství na MČR. 

 

Celkové hodnocení: 1-

Slovní hodnocení: Nutno říct, že vysvědčení je zasloužené i přes 6.místo na MČR. Když si člověk uvědomí jaké kluby nepřošly na šampionát či vůbec do extraligy ( Prostějov, Pardubice, USK Praha.....) tak tým, který původně neměl přejít ani přes žákovskou ligu, tak si došel až na MČR. Zde se ukázala naše slabina a to jsou centrimetry a kila pod košem, takže velmi často se nám stávalo, že jsme prohrávali mnoho doskoků. To však nemůže kazit celkový dojem na tímto ročníkem a úspěchem, který si ročník 2004 vybojoval. 

Diskuze

Nejbližší narozeniny

24.09.2018 Vojtěch Pour (19)
20.10.2018 Šimon Kořínek (14)
02.11.2018 Josef Havel (16)
10.11.2018 Ondřej Kočvara (16)
15.11.2018 Lukáš Slowiak (17)

Tabulka

1. BK Kondoři Liberec 0 0:0 0
2. BA Lynx Liberec 0 0:0 0
3. BK Brandýs nad Labem 0 0:0 0
4. TJ AŠ Mladá Boleslav 0 0:0 0
5. Basket Poděbrady 0 0:0 0
6. Sokol Kutná Hora 0 0:0 0
7. TJ Sokol BK Chrudim 0 0:0 0
8. Vlci Žďár nad Sázavou 0 0:0 0
9. BK Napos Vysoká nad.. 0 0:0 0
10. BVK Holice 0 0:0 0
11. BK Lions Jindřichův.. 0 0:0 0
12. TJ Tesla Pardubice 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Město Liberec Liberecký kraj Česká basketbalová federace MŠMT Preciosa Federal Cars Stima Sport Park Liberec Basket obchod
EPP- Pomáhej pohybem, Nadace ČEZ
Decathlon
5+2 deník Liberecký deník Liberecká drbna
DOBROMAT
Lion Sport
ELAI
Slovan Varnsdorf

Počet návštěv: 11925
Posledních 30 dnů: 820 | Posledních 7 dnů: 284 | Poslední den: 58

© 2018 BK Kondoři Liberec | Všechna práva vyhrazena | masar@bk-kondori.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne